Michał Materla vs Thiago Santos w walce wieczoru UFC Gdańsk wg brazylijskiej prasy

29 Sierpień 2017
Michał Materla vs Thiago Santos w walce wieczoru UFC Gdańsk wg brazylijskiej prasy
foto.: kswmma.com

Niebywała informacja pojawiła się w brazylijskiej prasie Combate/Sportv.globo.com, która z kolei powołuje się na źródła bliskie organizacji, wg której walką wieczoru na UFC Gdańsk będzie rzekomo były mistrz KSW – Michał Materla! Jego rywalem miałby wówczas być Thiago „Marreta” Santos.

33-letni Materla (24-5) jest ostatnio bohaterem nagłówków gazet, ale z powodów daleko idących poza sportem. Zatrzymany w areszcie na 8-miesięcy, został niedawno wypuszczony, gdzie prasa spekulowała na temat tego na której gali KSW i kiedy powróci do walki. W swoim ostatnim zawodowym pojedynku, znokautował brazylijską sensację Rousimara Palharesa.

Santos (15-5) to już prawdziwy weteran UFC, bo ma na koncie 11 pojedynków dla amerykańskiego giganta, z czego wygrał siedem z nich. Do UFC dostał się przez drugą edycję brazylijskiego The Ultimate Fighter, gdzie przegrał w ćwierćfinale, ale zrobił wystarczające wrażenie, by otrzymać kontrakt. „Młotek” jak brzmi jego ksywka w przełożeniu na polski, zaczął przygodę od Capoeiry, więc jest mocno atletycznym fighterem. Przed walkami MMA, był również wojskowym skoczkiem spadochronowym. W UFC dwukrotnie zarobił dodatkowe bonusy za nokaut wieczoru, po efektownych kopnięciach!

Jeżeli informacja znajdzie swoje oficjalne potwierdzenie, gdańska Ergo Arena zaleje fala biało czerwonych fanów! Już wcześniej UFC udowodniło, że zamierza z impetem uderzyć w polski rynek, rzucając na stół ofertę dla Mameda Khalidova, który miał się zmierzyć z Lyoto Machidą. Zawodnicy KSW bez kontraktu, byliby nie lada kąskiem w przypadku gali w Gdańsku, gdzie do dyspozycji wciąż pozostaje również Marcin Różalski. Oto, jak póki co prezentuje się karta na 21 października z Materlą w tle.

Walka wieczoru:
Thiago Marreta vs Michal Materla

Pozostałe:
Jan Błachowicz vs Devin Clark
Trevor Smith vs Ramazan Emeev
Jonathan Wilson vs Oskar Piechota
Damian Stasiak vs Brian Kelleher
Artem Lobov vs Andre Fili
Marcin Held vs Teemu Packalen

Na twitterze brazylijskiego fightera, pojawił się na razie bojowy okrzyk „Let’s Go!” z podziękowaniami dla Boga.

Komentarze