Return to KSW #1: Azi Thomas

08 Sierpień 2017
2
Return to KSW #1: Azi Thomas

Od dnia dzisiejszego ruszamy z nowym cyklem: Return to KSWBędziemy w nim co jakiś czas przedstawiać sylwetki zawodników, walczących w przeszłości na galach Konfrontacji Sztuk Walki, którzy w dalszym ciągu są czynni zawodowo i dobrze sobie radzą w klatkach oraz ringach innych organizacji.

 

Imię: Aaron
Nazwisko: Thomas
Pseudonim: One Bomb

Data urodzenia: 11.04.1980 r.
Wzrost: 170 cm
Styl źródłowy: Boks

Pochodzenie: Walia
Inne obywatelstwa: Anglia
Walczy dla: Manchester, Anglia
Klub: SBG Mainline

Data debiutu w MMA: 22 czerwca 2013 r.
Data debiutu w KSW: 27 maja 2016 r.
Rekord MMA: 9-3-1 1NC
Rekord KSW: 0-1

W klatce KSW spędził: 15 minut

 

W związku z kolejną galą organizowaną przez KSW na wyspach brytyjskich pierwszym zawodnikiem jakiego pragniemy przedstawić w nowym cyklu jest Azi Thomas (9-3-1 1NC; KSW: 0-1).

Anglik wystąpił podczas KSW 35: Khalidov vs. Karaoglu, na którym uległ jednogłośną decyzją sędziów Łukaszowi Chlewickiemu (14-6; KSW: 3-4). Warto jednak dodać, że One Bomb podjął rękawicę na dwa dni przed wydarzeniem zastępując Marifa Piraeva (18-1-1; KSW: 0-1), który z powodu służby wojskowej zmuszony był do wycofania się z gali.

Thomas po walce z Polakiem zdecydował się zejść na stałe do kategorii piórkowej. Pierwsze starcie od czasu KSW niestety nie zakończyło się dla pochodzącego z Walii wojownika pomyślnie. Azi wystąpił w Republice Południowej Afryki na lokalnej gali EFC i przegrał w trzeciej rundzie przez TKO z solidnym Boydem Allenem (14-3). Po porażce przyszedł czas na dwa szybkie zwycięstwa w pierwszych rundach, kolejno z Wesleyem Hawkeyem (14-8) przez poddanie na EFC i Edenem Newtonem (6-6) przez techniczny nokaut na ACB. Ostatnią walkę One Bomb stoczył ponownie w RPA, tym razem z Pierrem Botha’em (7-4). Starcie to było na tyle wyrównane, że zakończyło się większościowym remisem.

KSW 40 byłoby doskonałym momentem na powrót dla zawodnika z wysp do klatki polskiej organizacji a także sprawdzeniem jego dyspozycji w kategorii piórkowej chociażby przez takich zawodników jak Marcin Wrzosek (12-4; KSW: 2-1), Filip Wolański (10-2; KSW: 1-1) czy Denilson Neves de Oliveira (13-5; KSW: 0-2).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zawodnik32W. Mrozowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

W wersji mobilnej trochę ciulowo, zobacze jak na PC.

W.Mrozowski
Admin

Ale ładnie poukładane, nie wiedziałem że tak się da! Azi fajny gość, przypomina mi Artema Lobova. Nie byłbym zaskoczony, gdyby skorzystali z jego usług ponownie. Miałem z nim okazję porozmawiać to tu, to tam przy różnych eventach.