Return to KSW #1: Azi Thomas

08 Sierpień 2017
Return to KSW #1: Azi Thomas

Od dnia dzisiejszego ruszamy z nowym cyklem: Return to KSWBędziemy w nim co jakiś czas przedstawiać sylwetki zawodników, walczących w przeszłości na galach Konfrontacji Sztuk Walki, którzy w dalszym ciągu są czynni zawodowo i dobrze sobie radzą w klatkach oraz ringach innych organizacji.

 

Imię: Aaron
Nazwisko: Thomas
Pseudonim: One Bomb

Data urodzenia: 11.04.1980 r.
Wzrost: 170 cm
Styl źródłowy: Boks

Pochodzenie: Walia
Inne obywatelstwa: Anglia
Walczy dla: Manchester, Anglia
Klub: SBG Mainline

Data debiutu w MMA: 22 czerwca 2013 r.
Data debiutu w KSW: 27 maja 2016 r.
Rekord MMA: 9-3-1 1NC
Rekord KSW: 0-1

W klatce KSW spędził: 15 minut

 

W związku z kolejną galą organizowaną przez KSW na wyspach brytyjskich pierwszym zawodnikiem jakiego pragniemy przedstawić w nowym cyklu jest Azi Thomas (9-3-1 1NC; KSW: 0-1).

Anglik wystąpił podczas KSW 35: Khalidov vs. Karaoglu, na którym uległ jednogłośną decyzją sędziów Łukaszowi Chlewickiemu (14-6; KSW: 3-4). Warto jednak dodać, że One Bomb podjął rękawicę na dwa dni przed wydarzeniem zastępując Marifa Piraeva (18-1-1; KSW: 0-1), który z powodu służby wojskowej zmuszony był do wycofania się z gali.

Thomas po walce z Polakiem zdecydował się zejść na stałe do kategorii piórkowej. Pierwsze starcie od czasu KSW niestety nie zakończyło się dla pochodzącego z Walii wojownika pomyślnie. Azi wystąpił w Republice Południowej Afryki na lokalnej gali EFC i przegrał w trzeciej rundzie przez TKO z solidnym Boydem Allenem (14-3). Po porażce przyszedł czas na dwa szybkie zwycięstwa w pierwszych rundach, kolejno z Wesleyem Hawkeyem (14-8) przez poddanie na EFC i Edenem Newtonem (6-6) przez techniczny nokaut na ACB. Ostatnią walkę One Bomb stoczył ponownie w RPA, tym razem z Pierrem Botha’em (7-4). Starcie to było na tyle wyrównane, że zakończyło się większościowym remisem.

KSW 40 byłoby doskonałym momentem na powrót dla zawodnika z wysp do klatki polskiej organizacji a także sprawdzeniem jego dyspozycji w kategorii piórkowej chociażby przez takich zawodników jak Marcin Wrzosek (12-4; KSW: 2-1), Filip Wolański (10-2; KSW: 1-1) czy Denilson Neves de Oliveira (13-5; KSW: 0-2).

Komentarze

  • W. Mrozowski

    Ale ładnie poukładane, nie wiedziałem że tak się da! Azi fajny gość, przypomina mi Artema Lobova. Nie byłbym zaskoczony, gdyby skorzystali z jego usług ponownie. Miałem z nim okazję porozmawiać to tu, to tam przy różnych eventach.

  • Zawodnik32

    W wersji mobilnej trochę ciulowo, zobacze jak na PC.