S-70: Szymon Bajor pokonał Alexandra Stolyarova w 3 rundzie

08 Sierpień 2017
S-70: Szymon Bajor pokonał Alexandra Stolyarova w 3 rundzie

Dobre wieści z Soczi, gdzie przed chwilą zwyciężył Szymon Bajor (17-7) w kolejnym, zagranicznym boju, tym razem na rosyjskim Sambo 70. Reprezentant Spartakusa Rzeszów, okazał się lepszy od Alexandra Stolyarova (15-6) w trzeciej rundzie pojedynku, zmuszając go do poddania się, które przepisowo określa się w takiej sytuacji jako TKO.

Od pierwszej rundy, Polak miał przewagę w stójce. Podobnie było w drugiej odsłonie, choć po klinczu, jego rywal z Uzbekistanu zdołał go obalić. Nie dziwne, bo zastępca deklarował mniej więcej 116 kilogramów gdy przyjmował walkę, a wniósł na wagę ponad 10 kilogramów więcej. Jeszcze na chwilę, Szymon zdołał się wydostać spod leżącego na nim oponenta, gdy sędzia postanowił w końcu podnieść walkę i wtedy przycisnął tempo. Decydująca okazała się trzecia runda, gdy zmęczony Stolyarov był absolutnie pasywny w atakach, przyjmując wszystko co miał w zanadrzu Szymon. Ostatecznie sędzia przerwał walkę po tym jak Alexander werbalnie poddał walkę i ogłosił zwycięstwo Bajora. Good job!

Komentarze

 • Vmvm

  Fajnie jakby teraz KSW zestawilo pojedynek Szymona Bajora z Michałem Andryszakiem

 • Łukasz „El Jot” Wojno

  Bajor vs. Bedorf- myslę, że szymon zrobił wystarczający progres. W innej opcji idziałbym go starciu z Grahamem.

  Warto również dodać, że na tej samej gali walczył znany z KSW 25 Virgil Zwicker, który w 15 sekund znokautował Nikoleya Racheka.

  • K. Witek

   Virgil miał walczyć na KSW regularnie, a wyszło…

   • Łukasz „El Jot” Wojno

    Może jeszcze nie wszystko stracone. Ja bym go chętnie zobaczył, gość ma petardę w łapie

 • pool1892

  Fajnie slyszec ze Polak wygrywa za vranica zwlaszcza w wadze ciezkiej ktorej jestem fanem. Oby wiecej naszych zawofnikow decydiwalo sie na zagraniczne wojaze. A Bajor caly czas jest ciekawym zawodnikiem

  • Primo

   Dlatego chcialem , zeby podczas wywiadu z Kawulski mmanews poruszylo jego temat , bo ja od dawna go sledze i sadze , ze na Polskim podworku wiekszosc by pozamiatal