UFC 214: Jon Jones (ponownie) złamał przepisy antydopingowe. Dochodzenie w sprawie mistrza trwa

23 Sierpień 2017
UFC 214: Jon Jones (ponownie) złamał przepisy antydopingowe. Dochodzenie w sprawie mistrza trwa
foto.: sherdog.com

Cokolwiek by to nie było, Jon Jones jest spalony w oczach niemal każdego, kto nie raz, a dwa i więcej razy dawał mu szansę. Świeżo upieczony mistrz wagi półciężkiej z rewanżu z Danielem Cormierem, ponownie nie przeszedł badań antydopingowych USADA. Próbka pochodziła z dnia poprzedzającego UFC 214. Informację potwierdził na szybko zorganizowanym spotkaniu z mediami Jeff Novitzky, odpowiedzialny za program antydopingowy:

Zostaliśmy powiadomieni przez USADA, o potencjalnym złamaniu polityki antydopingowej przez Jona Jonesa. Próbka została pobrana 28 lipca, kilka godzin po ważeniu przed UFC 214. Na ten moment to wszystko co możemy powiedzieć w tej sprawie w kontekście substancji jaka została wykryta w organizmie zawodnika.

Tę pechową sytuację skomentował również obecny na miejscu Dana White:

Najwyraźniej informacja ta jest brutalna, wręcz nie do uwierzenia. Myślę, że czuję to samo co Wy wszyscy, gdy dowiedzieliście się o sytuacji. Na razie nie mogę mówić co z pasem, dopóki sytuacja się bardziej nie wyjaśni. To zawsze złe informacje, zwłaszcza gdy chodzi o Jona Jonesa, który wg mnie jest najlepszy na świecie.

Daniel Cormier też nie mógł w to uwierzyć, jest teraz na wakacjach na Hawajach i powiedział mi tylko „O cholera!” Ja nie rozmawiałem jeszcze z Jonem.

Jones ma już na koncie jedną wpadkę z substancją nie sterydową, za którą otrzymał roczne zawieszenie. Jeżeli podobna substancja ponownie zostanie u niego wykryta, tym razem otrzyma dwa lata zawieszenia. W przypadku substancji sterydowych, pierwsza wpadka to dwa lata, a druga cztery.

Czekamy na rozwój sytuacji, wszak stary/nowy mistrz wydawał się przez moment odmienionym człowiekiem i był wielką nadzieją dla UFC, gotowego zorganizować Super Fight „Jones vs Lesnar”.

UPDATE: Według TMZ, chodzi o substancję opartą na sterydach o nazwie Turinabol, wynalezioną we wschodnich Niemczech w latach 60-tych i używaną z dużym sukcesem przez ówczesnych sportowców na Igrzyskach Olimpijskich. Substancję cechuje niski poziom skutków ubocznych w porównaniu do innych środków sterydowych.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Gdzie jest Zawodnik69? 🙂

  • Zawodnik32

   Właśnie idę spalić koszulkę z wizerunkiem Jonesa.

   • W. Mrozowski

    Film/zdjęcia, bo nie uwierzę.

 • Zawodnik32

  …………………..

 • Boruta

  Superfight dalej powinien być możliwy, niech się z Lesnarem na koksują ile wlezie i dawaj do bitki.

 • vamos

  troche sie to nie klei

 • moon

  Jak dostanie dwa lata zawieszenia to przyjdzie do KSW. Tam można żreć co popadnie i ile wlezie, chłop dwa lata bedzie walczył a potem sobie wróci do UFC????

 • Primo

  Szkoda , ze poprzednie wpadki nie daly mu nic do myslenia . DC prawdziwym mistrzem . Jakis komentarz od Daniela ? Szykuje sie walka numer 3 🙂

  • W. Mrozowski

   Jest osobny news o Danielu, Panie Primo Ultimo 🙂

   • Primo

    Ta , juz namierzylem , dzia 😀

 • Dariusz

  DC zaplacze po raz drugi ;(

 • Rumik

  Przecież oni wszyscy są na koksie no bez jaj. Wystarczy na nich popatrzeć. Tyle że to koksy wytrzymałościowe są.