Wyniki FEN 18: Imavov jednogłośnie pokonał Łebkowskiego, Grzebyk wypunktował Naruszczkę

autor:
12 Sierpień 2017
Wyniki FEN 18:  Imavov jednogłośnie pokonał Łebkowskiego, Grzebyk wypunktował Naruszczkę

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z gali FEN 18 ”Summer Edition”, która obędzie się w Koszalinie. Przed nami aż dwanaście emocjonujących starć, natomiast daniem głównym dzisiejszego wieczoru będzie pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy Kamilem Łebkowskim a niebezpiecznym Daguirem Imavovem. Przedsmakiem walki wieczoru będzie starcie Marcina Naruszczki z Andrzejem Grzebykiem.

Transmisja gali FEN 18 dostępna będzie od godziny 19:00 na kanale Polsat Sport Fight i od 20:30 w Polsacie Sport.

Walka wieczoru:
66 kg: Daguir Imavov pokonał Kamila Łebkowskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00

Druga walka wieczoru:
84 kg: Andrzej Grzebyk pokonał Marcina Naruszczkę przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00

Pozostałe pojedynki:
66 kg: Bartłomiej Kopera pokonał Aleksandra Georgasa przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2
95 kg: Artur Bizewski pokonał Mateusza Duczmala przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 3:00
70 kg: Mateusz Rębecki pokonał Dmitriy’ego Golbaeva przez poddanie (balacha – poddanie werbalne), Runda 3
93 kg: Khanin Aleksandru pokonał Wojciecha Janusza przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
120 kg: Marcin Sianos pokonał Mateusza Łazowskiego przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1
77 kg: Igor Michaliszyn pokonał Tomasza Romanowskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
77 kg: Tomasz Stasiak pokonał Łukasza Stanka przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2
77 kg: Adrian Błeszyński pokonał Piotra Tutkowskiego przez poddanie (trójkąt rękami), Runda 1
84 kg: Filip Tomczak pokonał Marka Woroncowa przez poddanie (gilotyna), Runda 1
84 kg: Mateusz Symoczko pokonał Piotra Walawskiego przez jednogłośną decyzję

Imavov vs Łebkowski
Niestety jeden z najlepszych Polskich piórkowych nie sprostał Rosyjskiemu ”Spetznazowi”. Kamil orbitował wokół Imavova inkasując pojedyncze mocne uderzenia. Dzięki dłuższym kończynom Rosjanin nie miał problemów z trzymaniem dystansu, ale dał się zaskoczyć i ”Bomba” obalił na chwilę przed końcem pierwszej rundy. W dalszej części walki to głównie Imavov miał inicjatywę kontrolując Kamila w parterze i próbując go poddać. Nie było niedomówień. Daguir Imavov zasłużenie wypunktował Łebkowskiego.

Grzebyk vs Naruszczka
Andrzej Grzebyk przez większość pojedynku kontrolował sytuację w klatce, mimo iż to Marcin Naruszczka wywierał presję. Grzebyk w pierwszej rundzie usadził Naruszczkę, gdy trafił lewym sierpem, ale Marcin w swoim stylu: ”im więcej krwi, tym lepiej” sklinczował i przetrwał do końca rundy. Naruszony Naruszczka w dalszym ciągu parł do przodu przez dwie kolejne rundy z dodatkowo obitą nogą od niskich kopnięć, ale to Grzebyk trafiał dokładniej. Na koniec walki Marcin zdołał skontrolować rywala z góry, ale strat nie odrobił.

Kopera vs Georgas
Niepokonany w federacji FEN Georgas został przygaszony przez Bartłomieja Koperę bardzo skutecznie. Polak, jak zapewniał, narzucał swoją grę i nie przestraszył się nawet parteru rywala. Lepiej pracował boksersko jak i parterowo. Ostatecznie zaszedł za plecy i bardzo szybko wpiął skuteczne duszenie zza pleców.

Bizewski vs Duczmal
Jak to w K-1 bywa mogliśmy oglądać efektowne wymiany w stójce. Przez dziewięć minut obaj panowie mięli swoje momenty, ale najefektywniejszymi ich atakami były niskie kopnięcia na uda. Więcej ciosów jednak zadał Bizewski i to przeważyło na końcową decyzję sędziów.

Rębecki vs Golbaev
Walka do jednej bramki. Mateusz Rębecki zneutralizował rywala swoją siłą fizyczną i kontrolą w parterze. Polak dominował, obchodził pozycje, i dużo czasu spędził z góry kontrolując pozycje. Walka przebiegała przez cały dystans podobnie i w ostatnich sekundach trzeciej rundy, Golbaev wpadłwszy w balachę, krzyknął co sędzia odebrał jako poddanie. Zniesmaczony Dimitriy ostatecznie przegrał przed czasem.

Sianos vs Łazowski
Ogromna różnica warunków fizycznych niczym w pojedynku Dawida z Goliatem zrobiła swoje. Wyczekujący Sianos wystrzelił mocnym sierpem w głowę Łazowskiego i usadził go na macie po czym dobił ”gwoździami” z góry. Sędzia zaoszczędził zdrowia Mateuszowi i przerwał walkę.

Michaliszyn vs Romanowski
Walka zdecydowanie pod dyktando Igora Michaliszyna, głównie dzięki dużej ilości zadanych kopnięć. Romanowski próbował ustrzelić rywala skracając dystans i wyprowadzając tam mocne ciosy, lecz niezbyt skutecznie. Igor trzymał oponenta na dystans dzięki przewadze warunków fizycznych i w ten sposób punktował przez trzy rundy.

Aleksandru vs Janusz
Wchodzący na zastępstwo Rosjanin postawił bardzo duży opór Wojciechowi Januszowi. Khanin musiał być w treningu, ponieważ prezentował się nadzwyczaj dobrze i przez cały dystans kontrolował walkę, napierając i obijając Polaka. Janusz był wyraźnie zaskoczony dyspozycją Rosjanina i poniósł czwartą porażkę z rzędu.

Stasiak vs Stanek
W pierwszej rundzie mogliśmy oglądać fenomenalne popisy niczym judo. Zawodnicy klinczowali i sprawdzali swoje siły w przepychankach, aby zapiać klamrę i grzmotnąć rywalem o matę. Pod koniec pierwszej odsłony zauważalny był kryzys kondycyjny niepokonanego Stasiaka i przewagę zdobywał Stanek. W drugiej rundzie wciąż dzięki zmęczeniu przeciwnika przewagę miał Stanek. Rolę się odwróciły po zdobyciu pozycji z góry przez Stasiaka. Odrodzenie kondycyjne i… duszenie zza pleców !

Błeszyński vs Tutkowski
Bardzo ciekawa walka na rozpoczęcie telewizyjnej transmisji pomiędzy Adrianem Błeszczyńskim a Piotrem Tutkowskim. Piotr na samym początku szybko sięgnął po nogę rywala próbując szybkiego poddania. Błeszczyński wyszedł z zagrożenia i kontrolował przez chwilę z góry. Reszta walki to wymiany ciosów z obu stron i efektownych kopnięć ze strony Tutkowskiego. Piotr kilkukrotnie lądował na plecach, aby na 7 sekund przed końcem pierwszej rundy odklepać trójkąt rękami.

Tagi

Komentarze