Daniel Cormier był o włos od wyrzucenia mistrzowskiego pasa UFC do kosza

19 Wrzesień 2017
Daniel Cormier był o włos od wyrzucenia mistrzowskiego pasa UFC do kosza
foto.: usa today

Wszyscy już wiemy, że Daniel Cormier nie znosi przegrywać jak mało kto. Nie wszyscy jednak wiemy, co dokładnie działo się głowie przez moment tego byłego i już formalnie ponownie obecnego mistrza wagi półciężkiej, po przegranym rewanżu z Jonem Jonesem:

Mam w swoim domu miejsce, gdzie mam zdjęcia i wszystkie pamiątki ze sportowej kariery. Kiedy w zeszłym tygodniu zaproszeni goście przyszli oglądać ostatnią walkę bokserską, zobaczyli moje pasy Strikeforce, King of the Cage i inne. Zapytano mnie gdzie mam pas UFC, ale ja po prostu nie byłem gotowy go tam ponownie wstawić. Próbowałem je wyrzucić, ale żona nie pozwoliła mi na to i wsadziła je do szafy. Byłem wkurzony, nie mogłem uwierzyć, że to się stało.

Adekwatnie do niepełnej gablotki z pamiątkami, jak przyznał na łamach poniedziałkowego The MMA Hour, na ten moment nie chce jeszcze o sobie myśleć w kategoriach mistrzowskich. Nie dopóki nie spełni wymaganych warunków:

Moje uczucia względem niego się nie zmieniły, ale mam dla niego nutkę współczucia. Wiem, że jest mu ciężko ale mi również jest ciężko. Poczynania jednego człowieka, zakłóciły kariery dwóch fighterów. Wiele z tych rzeczy, które mają miejsce, to ja się o nie nie prosiłem.

Poczuję się lepiej dopiero wtedy, gdy obronię pas. Przegrałem tę walkę i jestem tego świadomy, byłem tam. Powinienem jednak mieć równe szanse. Musze go obronić, zanim ponownie poczuję się bezpiecznie w byciu mistrzem.

 

Komentarze