Dawid Zawada przeciwnikiem Macieja Jewtuszki na KSW 40 w Irlandii

22 Wrzesień 2017
Dawid Zawada przeciwnikiem Macieja Jewtuszki na KSW 40 w Irlandii
foto.: kswmma.com

Bardzo dobre zestawienie czeka na fanów KSW 40 w Dublinie. Do rywalizacji z powracającym mistrzem Maciejem Jewtuszko (12-3), od kilku tygodni przygotowuje się już oficjalnie były pretendent do pasa – Dawid Zawada (14-3).

Sądząc po jego ostatniej formie, której byliśmy świadkami na GMC 11 w Niemczech, „Irokez” powinien być skoncentrowany mocniej niż w swoich ostatnich pojedynkach. Zawada jest nie tylko jest po trzech mocnych zwycięstwach przez nokaut, ale również po solidnych przygotowaniach w American Top Team na Florydzie. Jego kandydatura była nawet brana pod uwagę w kontekście gali UFC w Gdańsku.

W krótkiej rozmowie z Dawidem, reprezentant UFD Gym tak oto określił swoje kolejne wyzwanie:

Cieszy mnie walka na KSW i to poza granicą Polski. Pokażę światu jak Niemiec z polskimi korzeniami przejął Irlandię ???? Irokez jest bardzo dobrym przeciwnikiem, który ma dobre muay thai i BJJ… walczył raz w w UFC, był mistrzem KSW w wadze lekkiej. To co nas łączy to przegrana z Kamilem Szymuszowskim. Zdecydowanie jest to ciekawy pojedynek, którzy fani chcą i na pewno im się spodoba. Maciej szykuj się, bo jestem w świetnej formie ????

Komentarze

 • Tomaso

  Wow, świetne zestawienie, zawsze lubię oglądać Sagata w klatce. Brawo dla KSW. Na ten pojedynek pewnie będę bardziej czekał niż na dwie walki wieczoru.

 • Łukasz „El Jot” Wojno

  Dobre zestawienie. Czułem, że Iro dostanie Zawadę. Czekam na tą walkę.

 • Zawodnik32

  Dobrze, że Zawada wróci do KSW. Myślę, że aktualnie Irokez nie ma możliwości go pokonać, ale zobaczymy.

 • Bolo78

  Obydwoje sa srednim poziomie europejskim ,nie widze powodu zeby jarac sie takim zestawieniem!

  • moon

   No ale myśle ze ten średni poziom europejski da fajna walke????