Fight Nights Global 73: Amirov pokonał Palharesa decyzją, Brazylijczyk protestuje

autor:
04 Wrzesień 2017
Fight Nights Global 73: Amirov pokonał Palharesa decyzją, Brazylijczyk protestuje

Właśnie przed momentem zakończyło się starcie Rousimara Palharesa (19-9-0) z Shamilem Amirovem (4-0-0) na gali Fight Nights Global 73. Popularny Toquinho uległ mniej doświadczonemu Rosjaninowi po trzech wyczerpujących rundach.

Palhares poruszał się w charakterystyczny dla siebie sposób, jak typowy ”napakowany” zawodnik. To właśnie Brazylijczyk głównie wywierał presję na rywalu, który bardzo skutecznie, w stylu Jona Jonesa wyprowadzał stopujące kopnięcia na kolano. ”Pniak” jeżeli już atakował, robił to wkładając 100% siły w każdy wyprowadzony cios na głowę czy korpus. Nie zabrakło również wysokich kopnięć, którymi sięgał Rosjanina. Z kolei Amirov skutecznie kąsał Palharesa szybkimi ciosami w głowę, po których uginały się nogi Rousimara. Palhares nie mógł znaleźć skutecznej drogi do sprowadzenia, a gdy walka trafiała już do parteru, Amirov szybko uciekał do stójki. W dalszej fazie pojedynku to o dziwo Rosjanin sprowadzał Brazylijczyka i tam właśnie w trzeciej rundzie wpakował się w kimurę, która o mało nie zakończyła walki. Shamil wyszedł z techniki kończącej i pojedynek rozgrywał się w stójce. Bez sił, na absolutnym talencie obaj zawodnicy słaniając się na nogach, wyprowadzali ociężałe ciosy marząc o gongu kończącym. Ostatnią minutę wycieńczającego boju Palhares spędził oparty o siatkę, niczym Anderson Silva balansując przed ciosami rywala. Równie wyczerpany Rosjanin nie miał sił, aby zebrać się do silniejszego ataku i walkę zakończył gong. Długie oczekiwanie na decyzję nie było korzystne dla Amirova, ponieważ bardzo źle zniósł pojedynek kondycyjnie i nie miał siły samodzielnie ustać. Ostatecznie sędziowie wskazali na Shamila Amirova przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-29)

Po wszystkim „Toquinho” publicznie nie zgodził się z decyzją sędziów, którzy wskazali na zwycięstwo niezdolnego do utrzymania się na nogach rywala:

Mój przeciwnik to twardy zawodnik, bardzo go szanuję, ale jeszcze raz proszę żebyście przyjrzeli się tej walce. To niemożliwe, że przegrałem decyzję po tym wszystkim co zrobiłem w klatce. Będę szczery… Uważam, że to była moja walka i on o tym wie. Dziękuję Wam raz jeszcze, bardzo dobrze mnie tu traktowaliście.

Cała walka do obejrzenia tutaj:

Komentarze