Kalindra Faria z kontraktem na UFC 216 [UPDATE]

28 Wrzesień 2017
Kalindra Faria z kontraktem na UFC 216 [UPDATE]
foto.: kswmma.com

Była rywalka Karoliny Kowalkiewicz, bo tak Polscy fani pamiętają Kalidrę Farię (18-5-1), właśnie podpisała kontrakt z UFC. Od czasu krótkiego epizodu z KSW w 2015, 31-letnia Brazylijka walczyła i wygrała trzykrotnie, choć jeszcze ani razu w roku bieżącym.

Ten rozdział należy jednak do przeszłości, bo Faria wykorzystała świetną okazję po tym, jak z karty UFC 216 wycofała się kontuzjowana Paige Van Zant i w miejsce jej pojedynku, wstawiono starcie Kalindry z Andreą Lee (8-2). Amerykanka jest mistrzynią LFA i kilka wcześniejszych walk, stoczyła w kobiecej Invicta FC. Większość wygranych zaliczyła przez poddanie.

Pojedynek odbędzie się już 7 października, oczywiście w nowo utworzonej wadze muszej.

UPDATE: 24 godziny po ogłoszeniu pojedynku do akcji wkroczyła USADA, wg której Andrea musi przejść 6-miesięczny okres testów, zanim otrzyma pozwolenie na debiut UFC. Wszystko za sprawą oblanych badań w marcu 2016, gdzie w organizmie Lee wykryto obecność diuretyków.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Piękna sprawa, będę jej kibicował. Pokonała KK w KSW, pokona ją i tu, gdyby doszło jakimś cudem do rewanżu. Myślę, że dwa mocne zwycięstwa i znajdzie się koło 4/3 miejsca.

  • Boruta

   bez sensu, jak pokonała KK w ksw, jak Karola do ufc z 0 weszła? Aczkolwiek mgliście pamiętąm tę walkę i fakt że rewanż byłby ciekawy.

   • W. Mrozowski

    Zawodnik69 ma na myśli, że jego zdaniem Faria wygrała (to była bardzo bliska walka), a sama Brazylijka mówiła w wywiadzie dla MMAnews, że przegrała bo walczyła w PL.

    • Zawodnik32

     Yyy, dokładnie panie profesorze.
     Jak dobrze pamiętam, to w pierwszej rundzie o mało nie skończyła KK.

    • Boruta

     a ok. Faktycznie coś takiego było.

 • moon

  Panowie co by nie gadać, było minęło moze doczekamy sie teraz rewanżu. Karolina po szybkiej porażce z Gadelhą raczej przesunęła sie do walki Farią niż z top 3.