KSW 40: Dublin – Foreign Fighters #Featherweight

27 wrzesień 2017
1
KSW 40: Dublin – Foreign Fighters #Featherweight

W kolejnej części KSW 40: Dublin – Foreign Fighters przedstawiamy zawodników pochodzących z wysp brytyjskich walczących w wadze piórkowej. Jak wiadomo kategoria do 66 kg jest obecnie jedną z najlepiej obsadzonych w polskiej organizacji. Niemniej jednak w rosterze, w którym występują m. in. tacy zawodnicy jak Kleber Koike Erbst (22-4-1; KSW: 3-1), Marcin Wrzosek (12-4; KSW: 2-1), Artur Sowiński (18-8 2NC; KSW: 8-4 1NC), Roman Szymański (10-3; KSW: 2-0), Filip Wolański (10-2; KSW: 1-1) czy Leszek Krakowski (11-1; KSW: 1-1) dobrze byłoby zobaczyć perspektywiczne akcenty zza granicy, co z pewnością pomogłoby w ekspansji Konfrontacji Sztuk Walki poza granice Polski.

1. Daniel Crawford – Anglia

Daniel Crawford (10-1) to zawodnik, który walczył w klatkach takich organizacji jak Cage Warriors, ACB oraz BAMMA. W ostatnim swoim występie na gali BAMMA 31 pochodzący z  Croydon fighter zdobył tytuł mistrzowski pokonując przez TKO w drugiej rundzie Damiena Lapilusa (15-8-1 1NC). Obecnie Anglik jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, z czego trzy odniósł przez nokaut.

2. Nad Narimani – Anglia

Nad Narimani (10-2) jest zawodnikiem walczącym w największych federacjach na wyspach brytyjskich: BAMMA oraz Cage Warriors. Trenujący na co dzień w klubie Iron Mann MMA fighter w ostatniej swojej walce na gali Cage Warriors 82 zwyciężył przez decyzję sędziowską w pięciorundowym pojedynku z solidnym Paddym Pimblettem (13-2) i zdobył pas angielskiej organizacji. Co ciekawe Narimani pokonał w przeszłości byłego mistrza KSW Marcina Wrzoska (12-4; KSW: 2-1) przez niejednogłośną decyzję na gali Fight UK MMA – Fight UK 8.

3. Robert THE HAMMER Whiteford – Szkocja

Robert Whiteford (14-4) to fighter, który trenuje w jednym z najlepszych klubów MMA na świecie – American Top Team. The Hammer występował między innymi w organizacjach takich jak UFC ACB. Pochodzący ze Szkocji zawodnik posiada obecnie pasmo dwóch zwycięstw z rzędu. W ostatniej walce na gali ACB 54 pokonał przez techniczne poddanie w zaledwie dwudziestej pierwszej sekundzie pojedynku doświadczonego Nama Phana (21-17).

4. Azi ONE BOMB Thomas – Anglia

Azi Thomas (9-3-1 1NC; KSW: 0-1) to dobrze znany polskim fanom zawodnik, który wystąpił na gali KSW 35 w starciu z Łukaszem Chlewickim (14-6-1; KSW: 3-4). Co prawda Anglik przegrał walkę przez decyzję sędziowską ale należy uwzględnić fakt, że podjął rękawicę na dwa dni przed wydarzeniem w zastępstwie za Marifa Piraeva (18-1-1; KSW: 0-1) i walczył w wyższej kategorii wagowej. Po występie w Polsce One Bomb stoczył jeszcze cztery pojedynki. Najpierw przegrał po wyrównanym i niezwykle widowiskowym pojedynku z Boydem Allenem (14-3) przez nokaut w trzeciej rundzie, co było jego pierwszą porażką przed czasem w dotychczasowej karierze, by następnie powrócić na zwycięskie tory wygrywając w pierwszych rundach z Wesleyem Hawkeyem (14-8) i Edenem Newtonem (6-6). Ostatnią walkę Azi stoczył na gali EFC 59, na której zremisował z Pierrem Bothą (7-4-1).

5. Jack TANK Shore – Walia

Jack Shore (5-0) to zawodnik trenujący w klubie Tillery Combat MMA Academy, który występuje regularnie na galach organizacji Cage Warriors. Tank jak do tej pory wszystkie walki zwyciężył przed czasem i tylko jedna z nich wyszła poza pierwszą rundę. Pomimo tego, iż Walijczyk przygodę z zawodowym MMA rozpoczął zaledwie rok temu z pewnością można stwierdzić, że jest on perspektywiczny fighterem. Shore posiada również bardzo bogatą karierę amatorską, w której stoczył aż dwanaście pojedynków, co więcej wszystkie z nich rozstrzygnął na swoją korzyść.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W. Mrozowski
W. Mrozowski
5 lat temu

Azi mógłby dostać szansę ale tym razem w pełnym wymiarze przygotowań dla równych szans.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x