KSW 40: Dublin – Foreign Fighters #Middleweight

21 Wrzesień 2017
KSW 40: Dublin – Foreign Fighters #Middleweight

Przed Wami kolejna część cyklu KSW 40: Dublin – Foreign Fighters. Tym razem przedstawiamy zawodników kategorii średniej.

1. Michael SEA BASS Shipman – Anglia

Mike Shipman (11-1) to zawodnik klubu London Shootfighters, który występował w klatkach takich organizacji jak BAMMA czy Bellator. Sea Bass co prawda przegrał debiutując w MMA przez nokaut w pierwszej rundzie z Aaronem Brettem (2-3), jednak potrafił wyciągnąć odpowiednie wnioski z tej porażki. Pozostałe jedenaście walk stoczonych przez Anglika to zwycięstwa, co więcej wszystkie z nich zakończyły się przed regulaminowym czasem, a aż osiem w pierwszych rundach. Shipman jest nie tylko efektywnym ale i efektownym fighterem, zarówno w stójce jak i parterze. Świadczą o tym chociażby ostatnie trzy wygrane walki tego zawodnika, kolejno z Domem Clarkiem (6-11) przez duszenie anakondą, z Marcinem Prostko (4-4) poprzez kolana oraz z Yannickiem Bahati (8-2) przez uderzenie obrotowe.

2. Jake BRUTAL Bostwick – Anglia

Jake Bostwick (18-9) to weteran takich organizacji jak Cage Rage oraz Cage Warriors. Mimo niezbyt imponujących pierwszych trzech lat kariery w mieszanych sztukach walki pochodzący z Londynu zawodnik nie poddał się i powrócił na właściwe tory. Nie tylko odbudował swój rekord ale również posiadał imponującą passę jedenastu zwycięstw z rzędu. W ostatnich latach pokonał m. in. znanych polskim fanom Patricka Vallee (11-9-1 2NC) oraz Costello van Steenisa (8-1). Ostatnią walkę Bostwick przegrał przez KO w pierwszej rundzie z Alekseiem Butorinem (12-1) na gali ACB 50.

3. Iain BADMAN Martell – Anglia

Iain Martell (12-1) trenuje na co dzień w klubie Team Kaobon. Pochodzący z Londynu fighter jest obecnie na fali sześciu zwycięstw z rzędu, z czego aż pięć zakończyło się nokautem w pierwszej rundzie. Badman jak na razie jedyną porażkę zanotował w starciu z solidnym Maxem Nunesem (17-5), co więcej tylko jedna jego walka zakończyła się poprzez decyzję sędziowską. Martell ostatni raz walczył na gali Contenders East Anglia – Norwich 15, na której pokonał przez ciosy pięściami w pierwszej rundzie doświadczonego Shauna Lomasa (21-68).

4. Lee THE BUTCHER Chadwick – Anglia

Lee Chadwick (23-13-1) to doświadczony zawodnik trenujący w klubie Atherton Submission WrestlingThe Butcher niezależnie od tego czy wygrywa czy przegrywa nie lubi pozostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. Aż dwadzieścia osiem z trzydziestu siedmiu pojedynków z udziałem Anglika zakończyło się przed czasem. Występ Chadwicka na gali KSW w Irlandii jest jednak bardzo mało prawdopodobny, gdyż 28 października ma zaplanowaną walkę z Victorem Chengiem (11-2) na gali Cage Warriors 88 o zwakowany pas mistrzowski, który wcześniej należał do Oskara Piechoty (9-0-1).

5. Jason THE ASSASSIN Radcliffe – Anglia

Jason Radcliffe (12-3) to fighter trenujący w jednym z najlepszych klubów stójkowych na świecie – Tiger Muay Thai. Anglik jest znany polskim fanom przede wszystkim z szybkiej przegranej z Oskarem Piechotą (9-0-1) na gali Cage Warriors 85, która przekreśliła możliwość zdobycia przez niego tytułu mistrzowskiego brytyjskiej organizacji. Przed porażką z Polakiem Jason posiadał serię siedmiu zwycięstw z rzędu. The Assassin słynie ze swojej nieustępliwości podczas walki, to z reguły on narzuca tempo pojedynku, a żadna z jego walk nie zakończyła się jak dotąd w regulaminowych piętnastu minutach pojedynku.