Maciej Kawulski zainteresowany Tomaszem Adamkiem w KSW

18 Wrzesień 2017
Maciej Kawulski zainteresowany Tomaszem Adamkiem w KSW

Czołowi zawodnicy KSW mogą być końcówce jeżeli chodzi o wierzchołek ich sportowych możliwości z racji wieku, ale sama organizacja jest daleka od trendu spadkowego. Wg sport.pl, Maciej Kawulski wyraził mocne zainteresowanie startami boksera Tomasza Adamka, a ten podobnie jak „weterani” Konfrontacji Sztuk Walki, potrafi być motorem medialnym dla wydarzeń z jego udziałem.

Rozmawiałem na ten temat z jego promotorem, Mateuszem Borkiem. Powiedziałem wprost. Jeśli Adamek będzie chciał się spróbować w MMA, to u nas drzwi są dla niego otwarte. To jest świetny fighter, sportowiec z wielkim sercem do walki. Na pewno znajdziemy dla niego godnego przeciwnika,  który będzie chciał się z nim bić, w nieco innej scenerii niż bokserski ring. Ta rozmowa nie skończyła się na „dziękuje, nie jesteśmy zainteresowani” ale na „poczekajmy, pomyślmy, zróbmy coś”. Liczę zatem na wyczucie Mateusza Borka i jego timing oraz umiejętności promotorskie, a także na jego zrozumienie rynku telewizyjnego.

Skoro promotorzy boksu jak Tomasz Babiloński powoli przekonują się, że nie warto walczyć, a zwyczajnie skorzystać z dobrodziejstw mieszanej sceny, Kawulski nie zawaha się ukłonić w stronę bokserów:

Pojawił się na rynku nowy, świeży i ciekawy promotor. Mam wrażenie, że jest w stanie być wiodącą w tej kwestii postacią w Polsce. Dla nas przez lata nie było czego w boksie szukać, dziś wiem, że można tam mieć bohaterów. Czekam na nasze kolejne spotkanie.