Bisping uważa, że Jon Jones powinien być dożywotnio zbanowany z MMA

13 Wrzesień 2017
Bisping uważa, że Jon Jones powinien być dożywotnio zbanowany z MMA
foto.: usa today

Michael Bisping od zawsze był ogromnym przeciwnikiem dopingu w sporcie i jest bezwzględny w swych osądach dla każdego, kto kiedykolwiek balansował na granicy legalności lub dał się złapać. Nie inaczej w przypadku Jona Jonesa, którego próbka B potwierdziła obecność zabronionego sterydu.

Nie ma dymu bez ognia, a to nie jest jego pierwszy raz. Wierzę, że tak (powinien być zbanowany ze sportu dożywotnio). Jeżeli masz historię zażywania środków, to nie ma dla Ciebie miejsca w sporcie. To jest brutalny sport, nie dla każdego. Nie próbujemy tutaj włożyć piłki do kosza i możesz to ubierać w słowa jak zechcesz, ale próbujemy pobić swojego rywala przez poddanie lub nokaut.

Wg mistrza UFC, to nie tylko koniec przyszłej kariery „Bonesa”, ale również zaprzeczenie wszystkiemu co osiągnął w przeszłości:

Można śmiało stwierdzić, że pogrzebał tym swoje dotychczasowe osiągnięcia. Uważam, że zawsze będzie już zapamiętany za środki dopingujące. Kiedy przyszedł do UFC, był absolutnie rewelacyjny i nie do zatrzymania, jednak poza oktagonem podejmował naprawdę złe decyzje, a to jest jedna z nich i długo będziemy o tym pamiętać.

Całą wypowiedź Bispinga, możecie zobaczyć w wywiadzie dla Sports Ilustrated.

Komentarze