Mirosław Okniński walczy z chorobą nowotworową

02 Wrzesień 2017
Mirosław Okniński walczy z chorobą nowotworową

O „prywatnych kłopotach” Mirosława Oknińskiego, informowaliśmy już kilkukrotnie przy okazji audycji MMAnews Live na żywo, jednocześnie nie zdradzając natury problemu. Właściciel PLMMA nalegał bowiem na pełną dyskrecję i pozostało ten fakt uszanować. Dzisiaj sam ogłosił na prywatnym FB tę smutną wiadomość, która dotyczy… choroby nowotworowej.

POMAGAMY!
NIE POTRZEBUJĘ POMOCY. NIE PRZESZKADZAJCIE MI TYLKO WYZDROWIEĆ. MIEWAŁEM RÓŻNE KŁOPOTY I ZAWSZE WYCHODZIŁEM Z NICH OBRONNĄ RĘKĄ:

Kolejna walka Mirosława Oknińskiego. Tym razem z ciężką chorobą.

Mirosław Okniński w ostatnich tygodniach bardzo rzadko zabiera głos w sprawach MMA, ograniczył też do minimum obecność w mediach społecznościowych.

Nie jest to przypadek. Znany trener odbywa bowiem zaawansowaną kurację. U właściciela PLMMA zdiagnozowano ciężką chorobę – nowotwór węzłów chłonnych.

„Wciąż staram się być na treningach moich zawodników i nadzorować ich przygotowania, jednak w związku ze wskazaniami lekarzy swoje działania dostosowuję do wymogów terapii. Ponieważ jest ona dość złożona – biorę leki po których gorzej się czuję, mam też wyznaczone kilkutygodniowe okresy pobytu w szpitalu – na nic więcej nie starcza mi już czasu. Wszystko podporządkowałem walce z chorobą.” – mówi Mirosław Okniński.

Prekursor polskich mieszanych sztuk walki otrzymał od opiekujących się nim specjalistów, rozpisany do końca grudnia tego roku, szczegółowy harmonogram leczenia. „Przez najbliższe miesiące Mirosław Okniński – jak sam tłumaczy – na pewno osobiście nie zajmie się organizacją zaplanowanych na październik i grudzień gal PLMMA oraz nie będzie szukał na nie sponsorów.”

Nie oznacza to że imprezy te nie odbędą się, na razie jednak za wcześnie jeszcze mówić szczegółowo o planach działania Profesjonalnej Ligi MMA. Pomysły na jej normalne funkcjonowanie w okresie, gdy trener Okniński będzie zajęty leczeniem, w każdym razie są.

„Toczę teraz bardzo ważny pojedynek i na nim się przede wszystkim skupiam. Jak już go wygram, bo ja zawsze wygrywam, powrócę do tradycyjnych zadań oraz obowiązków. Na razie muszę odzyskać zdrowie.” – wyjaśnia Mirosław Okniński.

Życzymy powrotu do zdrowia!