Nowy, kontrowersyjny sposób kontrolowania zawodników przez USADA

20 Wrzesień 2017
Nowy, kontrowersyjny sposób kontrolowania zawodników przez USADA

Jakim cudem doszliśmy do momentu w którym ten najbardziej brutalny sport na świecie, gwarantujący trwałe uszkodzenia mózgu i całego ciała, zmuszający dodatkowo  zawodników do niezdrowego zbijania wagi za stosunkowo niewielkie pieniądze, wymusza jeszcze  dodatkowo tak rygorystyczne badania antydopingowe? To jednak nie koniec a zaledwie początek ery USADA, która już teraz zmieniła całą scenę MMA.

Wg Seana Stricklanda, który opublikował print screen z wewnętrznej ankiety, USADA planuje rozszerzyć budzącą spore emocje możliwość śledzenia poczynań zawodników, w opcji ze zmiany wypełniania miejsca pobytu w tabeli, na instalację oprogramowania pozwalającego namierzyć telefon danego fightera i jeszcze mocniej ułatwić odnalezienie konkretnego delikwenta pod badania.

So You wanna be al Ultimate Fighter?

Tagi

Komentarze

 • Łukasz „El Jot” Wojno

  To już trochę podchodzi pod ograniczenie wolności, z UFC robi się powoli Korea Północna. Tylko czekać aż większa ilość topowych zawodników zacznie od nich odchodzić.

  • Primo

   Zgadzam sie . Z drugiej strony dobrze , ze ufc ma taka rozbudowana polityke antydopingowa i mimo , ze metody nie sa chyba do konca przemyslane , to tylko sie cieszyc , ze chociaz tam cos z tym robia i probuja wprowadzac nowe opcje (mniej lub bardziej madre) kontroli . Tak porownujac do naszych rodzimych , chyba wszystkich federacji to prawdopodobnie okolo 90% zawodnikow zostala by z miejsca zawieszona , bez oddawania probek 😀 . Takze reasumujac , co do metod mozna miec zastrzezenia , natomiast sama polityka antydopingowa idzie w dobrym kierunku i GSP , Mark Hunt czy bracia Diaz moga byc zawodowoleni 😀

 • Zawodnik32

  Prze(U)SADA

 • vamos

  następny pomysł zaczipować i zaaplikować blokery na doping