Próbka „B” Jona Jonesa, potwierdza obecność zabronionych substancji w organizmie mistrza

13 Wrzesień 2017
Próbka „B” Jona Jonesa, potwierdza obecność zabronionych substancji w organizmie mistrza

Zgodnie z przewidywaniami, próbka „B” moczu Jona Jonesa pobrana w przeddzień rewanżu z Danielem Cormierem na UFC 214, potwierdziła obecność zabronionego sterydu (red. Turinabol). Wiadomość potwierdził amerykański ESPN w rozmowie z przedstawicielem USADA.

Standardowo, ruszy teraz proces w wyniku którego zapadnie wyrok względem mistrza wagi półciężkiej. Wg programu antydopingowego UFC, grożą mu 4 lata zawieszenia po tym, jak w zeszłym roku wykryto u niego niedozwolone blokery estrogenu, które jak się okazało, były skutkiem zażywania środków na potencję. Była to wówczas kara za „nierozwagę”. O kolejnej karze zadecyduje przede wszystkim Komisja Stanu Kalifornia, która sankcjonowała pojedynek, oraz USADA, która może wydać osobny wyrok lub po prostu skopiować postanowienia Komisji.

Zawodnik nie przyznaje się do winy i jego team aktualnie bada sposób w jaki niedozwolona substancja mogła dostać się do jego organizmu. Wg pierwotnej wersji managera Jonesa, chodzi o „zanieczyszczone suplementy” i póki co tego się trzymają.

UFC jeszcze nie zareagowało na wieści i nie pozbawiło Jona pasa, który pierwotnie powinien wrócić do Daniela Cormiera. Sam wynik walki prawdopodobnie zostanie zamieniony na nierozstrzygnięty.