Trener: Szanse na powrót Rondy Rousey i walkę z Cris Cyborg, wynoszą 50 procent

18 Wrzesień 2017
Trener: Szanse na powrót Rondy Rousey i walkę z Cris Cyborg, wynoszą 50 procent

W trwającym „The MMA Hour, trener Edmond Tarverdyan przełamał długą ciszę po ostatnim przegranym  pojedynku Rondy Rousey z Amandą Nunes. Podczas gdy wiele wskazuje, że jego podopieczna może stoczyć walkę w (udawanym) wrestlingu, szanse na powrót do oktagonu nie są wcale wykluczone.

Rozmawiałem z nią o tym. Może zrobić jeszcze jedną walkę, jeżeli jej ciało na to pozwoli. Daję 50 na 50 procent szansy.

Powodem są przede wszystkim wspomniane kontuzje Rousey.

Decyzja należy do Rondy, ona tak długo współzawodniczyła. Była przecież na igrzyskach olimpijskich w judo, gdzie jej ciało doznało mnóstwo kontuzji. Przed jej ostatnią walką, wykonała operację kolana. Musieliśmy wyeliminować wiele rzeczy, żeby mogła wtedy zawalczyć. Przez wiele lat udowadniała, że jest najlepsza na świecie. Wykonaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty.

Przez długi czas, fani nawoływali zwłaszcza do jednego starcia, które nigdy nie miało najmniejszych szans na realizację. Ale w obecnych warunkach nie jest wcale wykluczone:

Jeżeli Ronda zdecyduje się wrócić, zrobi to jak najlepiej potrafi i wyjdzie z tego zwycięsko, bo znam jej osobowość. Osobiście mam jedno pragnienie, którego chciałem od zawsze. To Cris Cyborg vs Ronda. Wiem, że ona może ją pokonać. Rozmawiałem o tym z Rondą, ale zachowam jej przebieg to w sekrecie. Gdyby nie kontuzje, wzięlibyśmy to już dawno. Cyborg jest dla niej za wolna, pokazała że oszukiwała w przeszłości i Ronda chce ją pobić.

UFC make it happen!