UFC 219: Cruz vs Rivera i Calvillo vs Esparza na karcie walk

28 Wrzesień 2017
UFC 219: Cruz vs Rivera i Calvillo vs Esparza na karcie walk

Dwa pojedynki z dwójką byłych mistrzów dodano do rozpiski UFC 219, przewidzianej 30 grudnia w Las Vegas. Gala z góry typowana na „Must See” tego roku.

Na pierwszy ogień były posiadacz pasa Dominick Cruz (22-2), który zawalczy po raz pierwszy od utraty tytułu w starciu z Codym Garbrandtem. Jego rywalem będzie Jimmie Rivera (21-1), który sieje „El Terror” nieprzerwanie od 2015, gdy dołączył do UFC, wygrywając już pięć razy z rzędu. Dominator liczył co prawda, że uda mu się wskoczyć gdzieś po drodze za któregoś z ewentualnie kontuzjowanych Garbrandt vs Dillashaw, ale to starcie również niesie sporo sportowych emocji.

Drugim z ciekawych zestawień będzie pnąca się w górę Cynthia Calvillo (6-0), która zaliczyła już trzy mocne zwycięstwa w dywizji słomkowej a teraz zmierzy się z byłą mistrzynią Carlą Esparzą (12-4), która od przegranej z Jędrzejczyk, walczy ze zmienną formą. Niewątpliwie będzie jednak dobrym testem dla krewkiej Calvillo.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Rivera (21-2)

 • Primo

  mam nadzieje, ze cruz wygra a to tylko dlatego, ze chcialbym zobaczyc jego rewanz z codym, ktory go zdeklasowal. Swoja droga cody bedzie walczyl teraz ze zdrajca tj dillashawem a wiec tez ciekawy ladunek emocjonalny sie szykuje. Cant wait.

  • Zawodnik32

   Uważam, że Cruz ogarnie. Ale co do jego walki z Codym to nie widziałem jakiejś deklasacji/dominacji. Myślę, że wróci na tron i zgarnie pas ponownie.