Werdum o wpadce dopingowej Juniora dos Santosa: „Testy USADA są zbyt restrykcyjne.”

06 Wrzesień 2017
0
Werdum o wpadce dopingowej Juniora dos Santosa: „Testy USADA są zbyt restrykcyjne.”

Jeżeli wierzyć słowom Chaela Sonnena, który w kwestii substancji dopingujących jest ekspertem, to nawet zbyt mocna kawa może przyczynić się do złamania regulaminu USADA. W rozmowie z MMA Fighting, były rywal Juniora dos SantosaFabricio Werdum, określił te badania jako zbyt restrykcyjne:

Myślę, że te testy to dla nas za dużo. Nie musi tego być aż tyle. Jedna sprawa to zażyć coś na regenerację i nie mówię tu o sterydach. Mam na myśli fakt, że USADA zbyt wiele od nas wymaga. Nie potrzebują aż tyle. Te badania są bardziej restrykcyjnie niż na Olimpiadzie. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. Myślę, że mogłoby być lepiej. Są rzeczy, które moglibyśmy zażywać, które nie poprawią osiągów, ale pomogą nam się zregenerować. Trenujemy zbyt ciężko.

Jako przykładu, użył tutaj przypadek klubowego kolegi Lyoto Machidy, który przyjął legalny ale zabroniony z czasem Dehydroepiandrosteron:

Gdy mówimy o dopingu, ludzie często myślą od razu o czymś ekstremalnym, ale to nie tak. Czasami to coś bardzo prostego, tak jak w przypadku Lyoto Machidy. To naprawdę nie fair, bo musiał pauzować przez dwa lata po tym, jak powiedział iż przyznał się do czegoś o czym nie wiedział, że jest zabronione. To absurd.

Wciąż czekamy na wyniki próbki B Juniora dos Santosa. Z kolei wspomniany Machida, wróci już 28 października na UFC Fight Night 119 w starciu z Derekiem Brunsonem na gali w Sao Paulo.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o