Australian FC 21: Thierry Sokoudjou vs Jamie Abdallah w walce o pas kategorii półciężkiej

autor:
07 Październik 2017
Australian FC 21: Thierry Sokoudjou vs Jamie Abdallah w walce o pas kategorii półciężkiej

Dla tych, którzy zwiastowali koniec kariery ”Afrykańskiego Zabójcy” z Kamerunu – Rameau Thierry’ego Sokoudjou (18-18-0) mamy ciekawe wieści. Otóż były mistrz KSW wagi półciężkiej pomimo niekorzystnych wiatrów nadal kontynuuje karierę w Mieszanych Sztukach, mierząc w najwyższe trofeum organizacji Australian FC. Na gali z numerem 21, Soko podejmie walkę z aktualnym mistrzem Jamie Abdallahem (7-1-0).

Dobrze znany Polskim kibicom Sokoudjou ewidentnie znajduje się w bardzo złej sytuacji, ponieważ z ostatnich ośmiu pojedynków zwyciężył tylko dwukrotnie. Przegrywał natomiast pięciokrotnie przez nokauty i raz uległ decyzją Łukaszowi Jurkowskiemu na KSW 39: ”Colosseum”. Patrząc na ostatnie występy Kameruńczyka, nie zanosi się aby przełamał on złą passę i wrócił na falę wznoszącą. Teraz bazuje bowiem tylko i wyłącznie na swoim nazwisku akceptując oferty walk od kolejnych organizacji.

Jamie Abdallah walczył do tej pory tylko w obrębie ”swojego podwórka” – w Australii. Na Australian FC występował trzykrotnie czym dorobił się rekordu dwa do jednego w organizacji. W swojej karierze sześć na siedem zwycięstw odniósł przez nokauty i raz przez decyzję sędziów. Ostatnią walkę stoczył o pas kategorii średniej Australian FC, gdzie uległ Robowi Wilkinsonowi z przez TKO w trzeciej rundzie.

Warto zauważyć, że Sokoudjou legitymuje się dodatnim bilansem (1-0) w organizacji Australian FC, gdzie pokonał Matta Hamilla przez nokaut w pierwszej rundzie. Być może to zdecydowało o kolejnym angażu ”Afrykańskiego Zabójcy”.

Australian FC 21 już 28 października.

 

Oto oficjalny plakat gali

Komentarze

 • moon

  Słaba ta organizacja skoro daje go do walki o pas. Równie dobrze mógłby to być zapuszczony Juras 😀

  • Zawodnik32

   A może ty byś wskoczył zamiast Soko i zgarnął pas ? :O

   • moon

    Niestety to nie moj zawód ale mogę sie ewentualnie zmierzyć na strzelnicy lub z matmy 😉

    • W. Mrozowski

     Motto Moona: „Najpierw strzelam, później zadaję pytania” (z matmy)

     • moon

      Ktoś mi mówi ze moze bym wskoczył to odpowiadam ze to nie moj zawód i moze ktoś wskoczy w moj? Dlaczego ja mam wskakiwac w czyjś? Bo mam negatywne zdanie? Wyrażanie swojego zdania nie moze być tożsame z „wskakiwaniem do klatki” bo jak jedni trenowali na sali bo wiedzieli ze nic innego nie umieją robić ja studiowałem jeździłem po świecie (służbowo) i siedziałem nad książkami i teraz z tego czerpie korzyści. I gdy ktoś nie mając argumentów ( akurat nie dotyczy to zawodnika32 i jego wpisu powyżej bo cenie chłopa za merytoryke) wypisuje mi i innym teksty typu „Taki jesteś mądry to powiedz mu to w twarz i te inne pierdoly to znaczy ze siedzi lamus przed kompem ogląda popka i nie czytał żadnej książki ale wiedzę ma najlepsza i jest najmądrzejszy.Jakby to był cud nie do wykonania powiedzieć zawodnikowi w twarz ze jest cienki. Dlatego drogi redaktorze czasem powiem o matmie😎

     • W. Mrozowski

      Just saying mate. Relax 😉

     • Zawodnik32