Co dalej po KSW 40: Dublin? – matchmaking

27 październik 2017
22
Co dalej po KSW 40: Dublin? – matchmaking
foto.: kswmma.com

Przedstawiamy matchmaking MMAnews.pl po gali KSW 40: Dublin. Czy zgadzacie się z przedstawionymi typami, czy może widzielibyście wymienionych niżej zawodników w innych zestawieniach? Zapraszam do lektury.

Antun Račić (20-8-1; KSW: 1-0) pomimo zmiany rywala na ostatnią chwilę odniósł zwycięstwo w pierwszym pojedynku dla organizacji KSW.  Chociaż mierzył się z debiutantem i wygrał niejednogłośną decyzją sędziowską należy zwrócić uwagę na fakt, że walczył w wyższej kategorii wagowej niż ta, w której zwykle występuje a jego rywal Paweł Polityło (0-1; KSW: 0-1) posiadał znaczną przewagę warunków fizycznych.  Chętnie zobaczyłbym jak Killer z Chorwacji sprawdziłby się w pierwotnym zestawieniu z Anzorem Azhievem ( 7-2 1NC; KSW: 6-2 1NC).

Typ: Anzor Azhiev

Paul Lawrence (4-1; KSW: 1-0) po dosyć wyrównanym pojedynku na gali KSW 40 pokonał mieszkającego w Irlandii Konrada Iwanowskiego (5-2; KSW: 0-1). Obecnie waga półśrednia w polskiej organizacji ograniczyła się do kilku nazwisk, część zawodników zawiesiła swoje kariery zawodowe a inni zdecydowali się na występy pod innym szyldem. Lights Out jest stosunkowo młodym zawodnikiem i sądzę, że nie ma sensu rzucać go od razu na głębokie wody do pożarcia przez weteranów dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby zestawienie Irlandczyka z młodym, perspektywicznym fighterem.

Typ: Grzegorz Sanecki

Paul Redmond (13-7; KSW: 1-0) podobnie jak dwaj wyżej wymienieni zawodnicy debiutował na gali KSW i podobnie jak oni odniósł zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję. W zaciętym starciu, które stoczył z Łukaszem Chlewickim (14-7; KSW: 3-5) nie brakowało niczego co może podobać się fanom mieszanych sztuk walki. Dublińska gala jest już jednak za nami i pozostaje pytanie z kim Redster mógłby stoczyć bój w przyszłości dla polskiej organizacji. Kategoria lekka jest dosyć dobrze obsadzona w KSW ale w tym wypadku widzę jeden jasny punkt.

Typ: Maciej Kazieczko

Chris Fields (12-7-1; KSW 1-0) zaskoczył prawdopodobnie wszystkich swoim występem na KSW 40. Nie tylko zdominował całkowicie rywala na przestrzeni trzech rund ale próbował także kilkukrotnie skończyć walkę w parterze przechodząc błyskawicznie z jednej techniki kończącej do następnej i zmieniając płynnie pozycje. Prawdopodobnie gdyby nie doświadczenie jakie posiada w brazylijskim jiu-jitsu Michał Fijałka (16-7-1; KSW: 4-2) walka zakończyłaby się w drugiej rundzie. The Housewives’ Choice wyraził już chęć występu na grudniowej gali z numerem 41, twierdząc że byłby to dla niego świetny prezent na święta. Kto mógłby być rywalem Irlandczyka? Według mnie jest zawodnik od lat związany z federacją KSW, który idealnie nadawałby się do takiego zestawienia.

Typ: Łukasz Jurkowski

David Zawada (15-3; KSW: 2-2) nie tylko w świetnym stylu wygrał z byłym mistrzem KSW kategorii lekkiej Maciejem Jewtuszko (12-4; KSW: 4-3) ale też pokazał jak duży progres poczynił od daty swojego debiutu dla organizacji KSW.  Wydaje mi się, że na ten moment jest jeszcze za wcześnie na to aby Sagat otrzymał kolejną szansę walki o pas kategorii półśredniej i przydałoby  się co najmniej jeszcze jedno lub dwa zwycięstwa by ponownie stanął w szranki z Borysem Mańkowskim (19-6-1; KSW: 8-3) o ile ten będzie wciąż posiadał tytuł mistrzowski.

Typ: John Maguire

Ariane Lipski (10-3; KSW: 4-0) swoim występem na gali w Dublinie udowodniła wszystkim, że jest niekwestionowaną mistrzynią wagi muszej organizacji KSW. Na ten moment nie ma zbyt wiele wolnych zawodniczek, który w moim mniemaniu mogłyby zagrozić w jakikolwiek sposób Brazylijce z polskimi korzeniami. Jednak jeśli miałbym pokusić się o wskazanie godnej rywalki dla Królowej Przemocy z pewnością byłaby to zawodniczka z zagranicy.

Typ: Andrea Lee

Michał Materla (25-5; KSW: 16-3) po raz kolejny udowodnił, że przegrana walka z Mamedem Khalidovem (34-4-2; KSW: 18-0-2) była tylko wypadkiem przy pracy i jak najbardziej zasługuje na rewanż z aktualnym mistrzem kategorii średniej. Zanim jednak do tego dojdzie chętnie zobaczyłbym jeszcze jedno starcie Cipka z doświadczonym zawodnikiem, z którym mierzył się już w przeszłości poza organizacją KSW, ale mimo tego ten miał też krótki epizod na jednej z pierwszych gal polskiej federacji. Tymczasem wspomniany Khalidov mógłby w tym czasie stoczyć walkę w kolejnej obronie pasa z jakimś znanym nazwiskiem.

Typ: Moise Rimbon

Starcie Mateusza Gamrota (13-0 1NC; KSW: 9-0 1NC) z Normanem Parke’iem (23-6-1 1NC; KSW 0-1 1NC) miało być wielkim pięciorundowym hitem a okazało się raczej wielkim niewypałem z mnóstwem kontrowersji. Choć nie można odmówić obu fighterom tego, że w klatce zostawili wiele zdrowia i pokazali sporo umiejętności, większość fanów nie tak wyobrażała sobie koniec tego pojedynku. Z całą pewnością starcie numer trzy nie byłoby moim zdaniem trafnym pomysłem przynajmniej na ten moment. Jeśli kiedykolwiek miałoby dojść do kolejnego rewanżu to obaj panowie powinni stoczyć przynajmniej 2-3 walki z innymi rywalami. Gamrota chętnie zobaczyłbym w starciu z zawodnikiem, który jest już jakiś czas w szeregach organizacji i posiada przyzwoite pasmo zwycięstw. Przydałoby się tutaj zestawienie Grzegorz Szulakowski (8-1; KSW: 3-0) vs. Kamil Szymuszowski (16-4; KSW: 4-0), gdyż zarówno jeden jak i drugi głośno domaga się starcia o psa, niech zatem ten przywilej przypadnie lepszemu. Co do Stormina sytuacja zależy od tego czy pozostanie w wadze lekkiej, ponieważ to nie pierwszy przypadek kiedy Irlandczyk z północy miał problemy ze zrobieniem wagi, czy też postanowi zmienić kategorię wagową na wyższą.

Typ dla Mateusza Gamrota: zwycięzca walki Grzegorz Szulakowski vs. Kamil Szymuszowski

Typ dla Normana Parke’a: Mansour Barnaoui (kat. lekka); Maciej Jewtuszko (kat. półśrednia)

Mariusz Pudzianowski (12-5 1NC; KSW: 12-4 1NC) po niezwykle efektownym pojedynku zwyciężył większościową decyzją z Jayem Silvą (10-12-1; KSW: 1-4-1). Pudzian udowodnił wszystkim, że ma serce do walki i nie należy go jeszcze odsyłać na emeryturę. Pojedynek, o którym pomyślałem od razu po werdykcie na gali KSW 40 to długo oczekiwane przez wszystkich kibiców starcie z Karolem Bedorfem (14-3; KSW: 10-3). Sądzę, że to idealny czas na takie zestawienie, bo jak nie teraz to kiedy?

Typ: Karol Bedorf

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
4 lat temu

Naturalnie kazdego ze zwyciezcow probowalbym zestawic w kolejnych galach a nad przegranymi pomyslalbym kto „rokuje” a kto nie. Jesli chodzi o Parke’a to gdybym osobiscie go mial na kontrakcie i jeszcze 3 walki do konca to za kare za niezrobienie wagi zestawilbym go dwa razy z jakimis przecietniakami w „andergardzie” (Waluś ;)) i ewentualnie na koniec pozwolibym mu sie zmierzyc z kims z czołówki. Musi facet beknąć za brak szacunku do kibiców, przeciwnika, właścicieli. Srał żarem kilka miesiecy przed walką by na koniec naszczać wszystkim na łby i nie zrobić wagi. Pokora jest w tym przypadku najlepszym nauczycielem. Myślę, że Zawada jest gotowy na walkę o pas a jesli nie to czeka go ostatnia walka przed pasem. Facet tak sie rozwija ze sie w pale nie miesci. Z chlopaka ktory medialnie krezusem nie jest nadrabia to niesamowitymi walkami. Nalezy mu sie jak psu buda.
Lipski powinna wreszcie zawalczyc z kims powaznym bo srednio widze sens wystawiania pasa na szali jej walk z takimi rywalkami (chyba ze jaki pas takie rywalki). Materla sie ogarnal i powinien silownie zamienic na taboret w domu bo widac hantle z więźnia mu wrecz chyba pomogly ;). Pudzian powinien juz chyba powoli konczyc bo sie chlopak wykonczy w tej klatce kiedys i bedzie tragedia. Niesamowicie duzo zrobil dla KSW i powinien byc honorowym gosciem na kazdej gali do konca zycia ale chyba juz na niego czas bo skonczy jak Sapp.

Poza tym chetnie bym zobaczyl Bedorfa bo zamiast walczyc gra w filmach a to chyba nie w ta strone.

Marcin jestem
Marcin jestem
4 lat temu

„..za wcześnie na to aby Sagat otrzymał kolejną szansę walki o pas kategorii półciężkiej..” tak, na walke o pas kategorii PÓŁCIĘŻKIEJ jest zdecydowanie za wcześnie..

pool1892
pool1892
4 lat temu

Zgadzam sie praktycznie z wszystkimi typami.
Dobra robota

Invmvm
Invmvm
4 lat temu

David Zawada vs John Maguire

Chris Fields vs Łukasz Jurkowski

Paul Redmond vs przegrany z walki Kamil Szymuszowski/Grzegorz Szulakowski

Tomaso
Tomaso
Reply to  Invmvm
4 lat temu

Zdecydowanie wygrany Kamil Szymuszowski/Grzegorz Szulakowski powinien dostać walkę o pas, a nie Redmonda który przed chwilą przegrał z Parke.

Invmvm
Invmvm
Reply to  Tomaso
4 lat temu

przeczytaj jeszcze raz mój komentarz

Tomaso
Tomaso
Reply to  Invmvm
4 lat temu

Faktycznie, przepraszam, mój błąd

Michał
Michał
Reply to  Tomaso
4 lat temu

Z całą pewnością jest za szybko na to by Redmond dostał walkę o pas. Wydaje mi się że przynajmniej musi jeszcze wygrać ze 2/3 walki by w ogóle przymierzać go do pojedynku mistrzowskiego.

Bart
Bart
4 lat temu

Chris Fields przecież by „zgwałcił” Jurasa. Beznadziejne zestawienie

Michał
Michał
Reply to  Bart
4 lat temu

Chrisowi taka walka sportowo by nic nie dała natomiast ze strony marketingowej stałby się bardziej popularny ponieważ Juras jest dość znany w środowisku. Następnie walka z Wójcikiem jako eliminator, a później walka o pas.

Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
Reply to  Michał
4 lat temu

Czytasz w moich myślach 😉

Piotr
Piotr
4 lat temu

Jak dla mnie Materla mógł by zawalczyć rewanż z Drwalem było by fajnie poza tym coś Drwal szczekał że Michał był na dopingu w walce z nim…
Dla Mameda kolejna obrona może z VYACHESLAV VASILEVSKY ?? o ile nie jest zablokowany papierami…
Dla Pudziana rewanż z Różalem i tym razem mam nadzieję że Marcin zafunduje mega ciężkie KO dla tego hmm zawodnika….

Michał
Michał
Reply to  Piotr
4 lat temu

Mariusz Pudzianowski powiedział jasno Nie interesuje mnie ta walka ani ta osoba.

Michał
Michał
Reply to  Piotr
4 lat temu

23 Grudnia Vyacheslav VASILEVSKY będzie walczył na ACB 77 w Moskwie, a więc możliwość jego występu na KSW jest raczej nie za duża biorąc pod uwagę że Vasilevsky jest mocnym zawodnikiem i raczej ACB go nie wypuści. Wszystkie gwiazdy na niebie i znaki wskazują na to że Mamed podpisze kontrakt z KSW na walki w Polsce ( piszę to na podstawie tego co Mamed powiedział że Materli należy się walka rewanżowa) ,a z ACB na walki zagraniczne i ewentualnie wtedy na gali ACB dostanie Vyacheslawa.

W. Mrozowski
W. Mrozowski
4 lat temu

Ktokolwiek z Irlandii (Północnej) vs Marcin Bilman. KSW ma coraz mniej zahamowań tak czy inaczej, więc jak minie termin 9 miesięcy zakazu wstępu do narożnika… Ba, zakazu walki nie dostał, więc w razie czego wytłumaczą sobie i nam potencjalną decyzję o zorganizowaniu takiego pojedynku.

Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
Reply to  W. Mrozowski
4 lat temu

Kandydat już się zgłosił. Jak dla mnie to byłoby nie do końca dobre posunięcie zwłaszcza, że niektórzy mogliby to odebrać jako przyzwolenie na takie zachowania celem promocji własnej osoby i mogłoby być niestety więcej takich sytuacji.

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  Łukasz "El Jot" Wojno
4 lat temu

Niejeden kandydat się zgłosił i masz rację, że tak zostałoby to odebrane. Jeżeli jednak przyjrzeć się niektórym zuchwałym decyzjom organizacji to zauważysz, że nie cofną się przed niczym, aby uatrakcyjnić przekaz. Przykładem była np ostatnia gala. Czas leczy rany, ludzie zapominają.

Michał
Michał
Reply to  W. Mrozowski
4 lat temu

Biman ma zakaz wstępu do narożnika czy zakaz wstępu na gale KSW>??

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  Michał
4 lat temu

Jak kupi bilet to może wejść. Nie może wchodzić na zaplecze i do narożnika.

Michał
Michał
4 lat temu

Bardzo dobre zestawienia, chociaż na pierwszy rzut oka mam wrażenie, że Chris Fields to zbyt dobry zawodnik by walczyć z Jurasem i powinien dostać kogoś mocniejszego, a przede wszystkim w ”gazie” by wyraźnie dążyć do pojedynku mistrzowskiego. Drugim zestawieniem, do którego miałbym wątpliwości to proponowany do walki z Dawidem Zawadą Brytyjczyk John Maguire, który pokazał się moim zdaniem z tak fatalnej strony podczas KSW39 (nie licząc ogromnej wytrzymałości podczas walki), że jest zbyt słabym zawodnikiem dla rozpędzonego Dawida Zawady, który moim zdaniem powinien jednak dostać kogoś o wiele bardziej wymagającego.

Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
Reply to  Michał
4 lat temu

Juras zawsze powtarza, że chce mocnych przeciwników więc to byłby w moim odczuciu dla niego lepszy test niż Sokoudjou. Co do Zawady to uważam, że John sprawdziłby zapasy i parter Davida bo wiemy, że w stójce jest mocny.

Michał
Michał
Reply to  Łukasz "El Jot" Wojno
4 lat temu

Dlatego napisałem że na pierwszy rzut oka Juras i Maguire są za słabi dla proponowanych przeciwników. Ale z drugiej strony test dla Jurasa byłby dobry, a co do Johna to po występie z Mańkowskim nie dałbym mu żadnej szansy ponieważ w tej walce nie pokazał nic oprócz wytrzymałości na ciosy.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x