Karolina Kowalkiewicz podchodzi do Jodie Esquibel jak do walki o mistrzostwo świata

16 Październik 2017
Karolina Kowalkiewicz podchodzi do Jodie Esquibel jak do walki o mistrzostwo świata

W kontekście sobotniej gali w Gdańsku, Karolina Kowalkiewicz była od początku jedną z kluczowych postaci, która przez moment miała nawet szansę na pozycję liderki w karcie walk. Choć jej oponent Jodie Esquibel pozostaje póki co nieznana szerszej publiczności, nastawienie polskiej zawodniczki jest takie, jakby miała zmierzyć się o najwyższe laury, o czym przekonywała na łamach The MMA Hour:

Podchodzę do tego starcia jak do mistrzostwa świata. To nowa zawodniczka w UFC, ale traktuję ją bardzo poważnie. Esquibel jest bardzo zdeterminowana, a dla mnie jest to bardzo ważny pojedynek. Nie słyszałem o Jodie zanim mi ją zaproponowano. Teraz już wiem, że to jest twarda dziewczyna z dobrym boksem. Damy razem dobry pojedynek.

Zgodnie z maksymą „jesteś tak dobry jak twoja ostatnia walka”, Kowalkiewicz zamierza w sobotę zmyć z siebie wrażenie jakie zostawiła po ostatniej przegranej:

Wciąż jestem bardzo smutna po walce z Gadelhą, ale nie chcę spoglądać w przeszłość. To był jej dzień, nie mój, a teraz koncentruję się na przyszłości i na Jodie. Oglądałem pojedynek z Claudią tylko raz, dzień po tym jak miał miejsce. Po pojedynku z Jodie chcę iść na przód.

Powinna, wszak trzecia przegrana może być poważnym zagrożeniem dla jej kariery w UFC.