Kontrakt na walkę na FEN 19, nie zawierał klauzuli o dogrywce wg Róży Gumiennej

16 Październik 2017
Kontrakt na walkę na FEN 19, nie zawierał klauzuli o dogrywce wg Róży Gumiennej
foto.: fen-mma.com

Dwa dni po utracie statusu mistrzyni w starciu z Martą Waliczek, była czempion Róża Gumienna podsumowała swój pojedynek na FEN 19. W video umieszczonym w jej mediach społecznościowych, wrocławianka wskazała istotną nieprawidłowość kontraktową, wg której pas powinien wisieć dalej na jej biodrach:

Na początku przygotowywałam się pod pięć rund, ale prezes organizacji zadzwonił i oznajmił, że będą to trzy rundy. Przystałam na to, choć po pewnym czasie okazało mi się to na rękę, bo po pewnym czasie zachorowałem i pełny tydzień przeleżałam chora na antybiotykach. Miałem pewne wątpliwości czy w ogóle walczyć, ale z tyłu głowy miałam fakt, że będą to trzy rundy a nie pięć i stwierdziłam, że dam z siebie wszystko i nie odmówię walki. Do tego nie było w kontrakcie (informacji), żeby walki mistrzowskie miały dogrywkę, więc nie obawiałam się o te trzy rundy.

Nie wiem skąd wzięła się dogrywka. Trzy rundy wg wielu specjalistów, chociażby komentatorów w Polsacie to wygrałam i pas powinien zostać przy mnie. To co się wydarzyło, było dla mnie niespodzianką… ogłoszono dogrywkę, której moim zdaniem nie powinno być. Na tę dogrywkę już sił nie miałam, co wyjaśniłam wcześniej.

Jest mi przykro i jestem zdziwiona decyzją organizacji. Wiele lat dla tej organizacji procowałam, dawałem z siebie wszystko, również swój wizerunek i umiejętności, a spotyka mnie taka niespodzianka.

Przypominamy, pojedynek we Wrocławiu zakończył się wstępnie remisem po trzech rundach, po których zadecydowano o dogrywce. Tam, lepsza okazała się Marta Waliczek, która wróciła do Bielska z tytułem mistrzowskim. Póki co, czekamy na komentarz od Pawła Jóźwiaka.