MMAnews.pl Q&A #1: David Zawada

17 Październik 2017
MMAnews.pl Q&A #1: David Zawada

Od dziś ruszamy z nowym cyklem MMAnews.pl: Questions & Answers. W pierwszej części przedstawiamy wywiad z Davidem Zawadą (14-3; KSW: 1-2), który już w najbliższy weekend stoczy kolejny pojedynek dla organizacji KSW a jego rywalem będzie Maciej Jewtuszko (12-3; KSW: 4-2).

Cześć David. Jak idą przygotowania do gali KSW 40 w Dublinie, w jakiej formie jesteś w chwili obecnej?

Witam. Przygotowania lecą bardzo dobrze, jestem w super formie i myślę że pokażę świetna walkę na KSW 40 w Dublinie.

W tym roku miałeś sporo wyjazdów między innymi do klubu Ankos Poznań oraz American Top Team, w ostatnim czasie było również w waszym klubie UFD zorganizowane seminarium z mistrzem Bellatora – Douglasem Limą, powiedz co dały Tobie te doświadczenia, z kim trenowałeś i czy w przyszłości będziesz jeszcze korzystał z tego typu rozwiązań.

Bardzo dobre doświadczenie mi to dało. Trenowałem z Borysem Mańkowskim, Hectorem Lombardem, Krzysztofem Jotko, Thiago Alvesem itd. Myślę, że trzeba trenować z najlepszymi, żeby się stać najlepszym. Na pewno będę się z nimi trzymał bo nie są tylko dobrzy fighterzy ale też mają dobry charakter i to się liczy.

Po ostatniej porażce powróciłeś w świetnym stylu, masz trzy zwycięstwa przed czasem przez nokaut. Teraz czeka Cię walka z Maciejem Jewtuszko, obaj jesteście znani z tego, że lubicie kończyć swoje pojedynki przed czasem, powiedz jaki scenariusz przewidujesz na to starcie, jak chciałbyś zakończyć walkę, w której rundzie?

Dla mnie najlepiej jak najszybciej z nokautem, ale co będzie to zobaczymy.

Czy obawiasz się czegoś ze strony Maćka, jak wiemy on lubi kończyć swoje pojedynki także w parterze, a mimo wszystko Ty zwykle nokautujesz swoich rywali?

Niczym mnie nie może zaskoczyć, mam trzy porażki, jedną przez TKO, drugą przez poddanie, trzecią przez decyzję, czy on tam lubi konczyć swoje walki w parterze… Pierwsze to musi ominąć moją stójkę, żeby mnie obalić.

Ostatniej porażki doświadczyłeś w starciu z Kamilem Szymuszowskim, który teraz przeszedł do wagi lekkiej, ale nie zrezygnował całkowicie z występów w kategorii półśredniej, czy chciałbyś w przyszłości stoczyć rewanż z tym zawodnikiem zwłaszcza, że walka była niejednogłośna?

Na razie patrzę na walkę z Maciejem, ja się nigdy nie odwracam, co było to było… zobaczymy co po Macieju będzie w planie.

Wiemy, że w swoim debiucie dla KSW walczyłeś z Borysem Mańkowskim o pas organizacji KSW. Jakie są Twoje plany na przyszłość po ewentualnym zwycięstwie w Dublinie? Czy chciałbyś uzyskać ponowną szansę walki o pas, czy być może myślisz o występach dla innej organizacji?

Jak mówiłem, na razie patrzę wygrać z Irokezem a potem zobaczymy co dalej, mam kontrakt nowy z KSW na trzy dalsze walki.

Bardzo dziękuję za wywiad i życzę powodzenia na gali w Irlandii.

Dziękuję i pozdrawiam.

Komentarze