Niepokonany Vitaly Minakov kontra Tony Johnson na grudniowym Fight Nights Global 82

autor:
10 Październik 2017
Niepokonany Vitaly Minakov kontra Tony Johnson na grudniowym Fight Nights Global 82

Ci, którzy ostrzyli sobie zęby na wyczekiwany występ niepokonanego Vitaly’a Minakova (20-0-0) pod banderą światowego giganta, muszą niestety jeszcze poczekać. Otóż, bez wątpienia najlepszy Rosyjski ciężki i jeden z czołowych ciężkich na świecie bez kontraktu z UFC poznał rywala z jakim zmierzy się w grudniu na gali Fight Nights Global 82. Będzie to Amerykański ”Hulk” Tony Johnson (11-3-0).

Vitaly Minakov legitymuje się imponującą serią aż dwudziestu zwycięstw z rzędu bez porażki. Rosyjski sambista występował w takich organizacjach jak Bellator i M-1 Global, gdzie odnosił cenne wygrane. Pokonywał takie nazwiska jak Cheick Kongo, Alexander Volkov, Peter Graham czy w ostatniej walce Antonio Silva, którego znokautował w drugiej rundzie pojedynku. Niewątpliwie kolejne wygrane Minakova nie ujdą bez rozgłosu, a imponujący rekord ponad dwudziestu triumfów bez ani jednego potknięcia zostanie wychwycony i znajdzie nowego adoratora… Chodzi oczywiście o UFC, gdzie waga ciężka potrzebuje nowych, solidnych wzmocnień a kandydatura Rosjanina wydaje się wręcz idealna.

Tony Johnson również prezentuje się bardzo solidnie i również zostawił w pokonanym polu obecnego czołowego zawodnika UFC – Alexandra Volkova. Aktualnie znajduje się na skromnej fali jednego zwycięstwa z rzędu nad Magomedbagem Agaevem, którego znokautował w pierwszej rundzie. W ubiegłym roku uległ Cheickowi Kongo przez większościową decyzję, ale ma w swoim bilansie smaczek w postaci Derricka Lewisa, którego w 2011 roku jednogłośnie wypunktował.

Fight Nights Global 82 odbędzie się 15 grudnia w Moskwie.

Komentarze

 • Invmvm

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Fight Nights Global jest największą rosyjską organizacją MMA

  • Zawodnik32

   Zapewne nie są ”jakąś” organizacją tylko jedną z czołowych na okolicznym podwórku.

 • Marcin

  Fight Nights Global > M-1 Global > ACB

  taka prawda

  • W. Mrozowski

   Skąd taka kolejność? ACB w ostatnim czasie zrobiło sporo, żeby sport wyglądał możliwie sprawiedliwie i przejrzyście w rosyjskich warunkach. Fight Nights byłby w mojej ocenie gdzieś na końcu w tych i wielu innych kategoriach.

   • Marcin

    Kolejność dyktował poziom sportowy i realne zainteresowanie widzów organizacjami.
    ACB pokazało ostatnio kilka razy jak „sprawiedliwe” są u nich werdykty sędziowskie, zresztą ta organizacja jest na tyle podejrzana z różnych względów, że nie powinna być promowana i każdy rzetelny dziennikarz powinien dążyć do prawdy związanej z ACB.

    • vamos

     i mieć bana na gale i info od ACB

 • vamos

  M1 robi jeszcze jakieś gale? ktoś cos wie ?

 • boohmacher

  Dobre zestawienie. Trzeba przyznac ze sciagaja mu najlepszych dostepnych zawodnikow niezwiazanych kontraktem z UFC.