Norman Parke chętny na Super Fight z Borysem Mańkowskim, po wygranej w Dublinie

11 Październik 2017
Norman Parke chętny na Super Fight z Borysem Mańkowskim, po wygranej w Dublinie
foto.: kswmma.com

We wczorajszym MMAnews Live #24, Norman Parke przez okrągłą godzinę udowadniał nam dlaczego to on wyjdzie zwycięsko z rewanżu z Mateuszem Gamrotem, gdzie nie zabrakło przy okazji ciekawych wątków pobocznych. Skoro podboju w kategorii (prawie) średniej spróbował Borys Mańkowski, teraz podobnie może zachować się dwukrotny pretendent do pasa wagi lekkiej w przypadku wygranej w Dublinie:

Jego dziewczyna Borys, był jak mała (?), która przyczepiła się do niego. Lubię Borysa… pamiętajcie, że on kiedyś był w wadze lekkiej a później przeszedł do półśredniej. To pokazuje dlaczego przeszedł wyżej. Dajcie mi trochę tego towaru, który on przyjmuje (śmiech), ale lubię go. To dobry fighter, jednak z jakiegoś powodu mnie nie lubi. Twierdzi, że mówię to i tamto do Mateusza. Ja mu na to, „stary, nie przywiązuj do tego emocji. To przecież udawane a ja siedzę tutaj z Tobą i rozmawiamy twarzą w twarz. Zachowujesz się jakbyś mnie nie lubił, ale przecież ze mną rozmawiasz.” To szalona gra, ale szanuję wielu z tych gości, po prostu zamierzam ich pokonać.

I wówczas przeszedł do sedna:

Chciałbym stoczyć kiedyś jakiś ciekawy pojedynek w wadze półśredniej. Jeżeli wygrałbym pas, nie wiem czy KSW się na to zgodzi, ale zmierzyłbym się z kimś cięższym. Nie ma problemu, żeby to był Borys, na 100% to mógłby to być on. Ta walka mogłaby się odbyć, bo ten gość przychodzi żeby walczyć naprawdę i bardzo mi się to podoba. Jest silny, agresywny i dlatego chciałbym kogoś takiego. Nie jesteśmy aż tak bardzo daleko od siebie w kontekście różnicy kilogramów. Najpierw jednak muszę wykonać inne zadanie.

Wracając jednak do pierwotnego starcia na KSW 40, Parke był przekonany, że wnioski z pierwszej walki o pas, stawiają go w roli faworyta. Po wszystkim, jest jednak skłonny dać Gamrotowi trzecią walkę:

Gdy zdobędę pas, najpierw będę go bronił w Polsce z kimś, kto jest następny w kolejce. Mateusz może w tym czasie walczyć i jeżeli wygra, to możemy bez problemu zmierzyć się po raz trzeci.

Jak obiecał dalej, gra potoczy się wg zasad fair play. Nawiązując do słynnego ugryzienia/wpychania palców, zripostował na koniec zapowiedź odgryzienia jego palców w przypadku powtórki z sytuacji:

Haha, gdybyśmy walczyli na ulicy to mógłby to zrobić. Jeżeli ugryzłby mnie, to posłałbym mu kolano w tył głowy i leżałby tam sztywny jak deska. Nie zamierzam jednak grać w tę grę, będę otwarty na cokolwiek co się wydarzy. Będę się z nim boksował, wdam się w zapasy i gdy poczuję jak jego organizm staje się miękki, to wówczas go skończę.

Komentarze

 • Tomaso

  Jeśli wygra z Gamerem jak najbardziej byłbym za walką Parke vs Borys. Chociaż w takiej sytuacji raczej będzie trzecia walka Gamrot vs Parke

 • boohmacher

  Jesli wygra to rowniez chetnie bym to zobaczyl. Mysle ze wlodarze tez beda zainteresowani takim starciem. Jesli przegra to chetnie zobaczylbym go z Szymuszowskim.

 • Primo

  Gamer go pozamiata ( mam nadzieje ) a wtedy watpie , zeby go dopuscili do walki z drugim mistrzem . Chociaz biorac pod uwage to , ze robia 85 walke Silvy z Materla to kto wie

  • moon

   Słyszałem ze Gamer w środowisku wcale nie jest taki bonzo i ze ma kilku mniej znanych kolegów którzy nim zamiatają a Parke niech najpierw wygra a potem bedzie myślał co dalej.

   • Primo

    Raz juz wygral . Ja tam jestem fanem jego talentu . Lubie ogladac jego walki i mam nadzieje , ze wygra 😛

    • moon

     Nie chodziło mi o faktyczny wynik z walki tylko ze stolika który poszedł w statystyki. Trochę żartuje bo walki nie widziałem ale mam nadzieje ze teraz zwycięzca bedzie bez wątpliwości kto by nim nie był.

     • Primo

      Ja widzialem walke . Byla bliska , ale wg mnie wygral i to nie dlatego , ze go lubie , ale po prostu wygral.

 • Boruta

  Lubię Gamrota, ale Parke go zmiecie niestety :(. Zdał sobie sprawę że ksw to jest całkiem sprawna organizacja jeżeli chodzi o szoł. Mało kto umie wypełnić cały stadion piłkarski. Gamer to dzieciak na drodze Parka w drodze do bitki z Borysem i z powrotem do ufc. Mateusz nie poznał jeszcze porażki i ciężko będzie mu udowodnić że zasługuje na zero.