Parke i Gamrot ukarani finansowo, Bilman z 9 miesięcznym zakazem wstępu na gale KSW

27 Październik 2017
20
Parke i Gamrot ukarani finansowo, Bilman z 9 miesięcznym zakazem wstępu na gale KSW

Włodarze KSW wreszcie zajęli oficjalne stanowisko w sprawie „zawieruchy”, jaka wywiązała się pomiędzy Normanem Parke a narożnikiem Mateusza Gamrota po tym, jak mistrz wagi lekkiej trzykrotnie sfaulował Irlandczyka. Chwilę po ogłoszeniu walki jako nierozstrzygniętej, Parke podszedł podziękować za pojedynek, wdając się w pyskówkę z Borysem Mańkowskim, który nie chciał wymieniać uprzejmości z Normanem. W odpowiedzi, ten odepchnął „Diabła Tasmańskiego”, a asystujący polskiemu mistrzowi Marcin Bilman, uderzył Parke w twarz. O mały włos, sprawa na 3Arenie mogła nabrać tempa, które mogło mieć poważne konsekwencje wśród rozgrzanej do czerwoności publiczności. W odpowiedzi i już na chłodno, włodarze zadecydowali się ukarać tych, którzy brali udział w całym zajściu, w ulubiony dla niej sposób… finansowo.

W związku ze zdarzeniami, do których doszło po rewanżowej walce Mateusza Gamrota i Normana Prake’a na KSW 40 w Dublinie, Federacja KSW postanowiła wyciągnąć konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację.

Mając na uwadze fakt, że to Norman Parke, kiedy podszedł do narożnika swojego rywala, pierwszy odepchnął Borysa Mańkowskiego, za atak na narożnik przeciwnika zawodnik z Irlandii Północnej zostanie ukarany finansowo.

Niezależnie jednak od powyższego, Federacja KSW z całą stanowczością potępia następujące po odepchnięciu zachowanie Marcina Bilmana, który stał w narożniku Mateusza Gamrota i uderzył Normana Parke’a.

Na galach KSW nie ma miejsca na atakowanie zarówno narożnika zawodników, jak i samych fighterów, ponieważ jest to zachowanie wysoce odbiegające od sportowych standardów, które przyświecają Federacji KSW.

Federacja nakłada na Marcina Bilmana zakaz wstępu do narożników oraz zaplecze na okres 9 miesięcy od dnia gali KSW 40. Za zachowanie narożnika kara finansowa nałożona została również na mistrza KSW w wadze lekkiej, Mateusza Gamrota.

Dodatkowo Federacja KSW prezentuje opinie Marca Goddarda i firmy Code Blue dotyczące zakończenia pojedynku Gamrot vs Parke wynikiem no contest.

Marc Goddard – sędzia ringowy pojedynku Gamrot vs Parke 2

Na prośbę KSW chciałbym opisać zdarzenia w pojedynku Gamrot vs Parke na KSW 40. W pierwszej rundzie Parke został trafiony ciosem poniżej pasa przez Gamrota. Stało się to w trakcie kombinacji w naturalnym rytmie walki – zawodnicy wymieniali ciosy i wewnętrzne kopnięcia. Walka została przeze mnie zatrzymana, a Norman Parke otrzymał czas na dojście do siebie, po którym pojedynek został wznowiony.

W tej samej rundzie przypadkowa dłoń, ponownie w trakcie kombinacji ciosów, trafiła Parke’a. Byłem pewny, że ręka była otwarta, a palce otarł się oko. Ponownie walka została zatrzymana, by Norman mógł dojść do siebie, ale również po to by doktor mógł sprawdzić jego oko. Lekarz upewnił mnie, że nie ma urazu i walka może być kontynuowana. Runda zakończyła się bez incydentów. Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – bardzo szybkim tempem walki. Ponownie jak zawodnicy wymieniali ciosy, zauważyłem, że Gamrot się cofa z wysuniętą lewą ręką i otwartą dłonią. Zauważyłem, że ręka otarła się o twarz Parke’a i nastąpił kontakt z jego okiem. Zarządziłem zatrzymanie walki, bo Norman czuł wyraźny dyskomfort. Ponownie wezwałem lekarza by posiłkować się jego opinią. Lekarz potwierdził podejrzenie urazu oka oraz fakt, że ma ograniczoną widoczność. Natychmiast zakończyłem pojedynek i tak jak zawsze byłem pewny swojej decyzji.

Wiedziałem w czasie rzeczywistym, że kiedy Gamrot się cofał i spróbował włączyć się w wymianę, jego dłoń była otwarta i w żadnym wypadku jego palec nie był intencjonalny skierowany w oko Normana. Ponieważ starcie nie trwało dwóch pełnych rund, a palec nie był wsadzony w oko z premedytacją, zgodnie z zasadami unified rules starcie zostało uznane za no contest. To bardzo pechowe zakończenie walki, szczególnie, że rozgrywała się ona w szybkim tempie i żaden z zawodników nie zamierzał odpuścić. To był świetny pojedynek do momentu przerwania i tak jak oceniłem w trakcie gali, Gamrot, szczególnie w tym tempie i momencie zakończenia walki, nie zachował się w sposób, który wskazywałby intencjonalne nieprzepisowe skrzywdzenie przeciwnika lub spowodowanie jego kontuzji.

Glen Elllis – firma medyczna Code Blue

Rozmawiałem z lekarzem, który pracował przy klatce w niedzielę 22 października 2017 roku w hali 3Arena. Lekarz opisał to zdarzenie w następujący sposób:

Na prośbę sędziego ringowego przy drugiej sytuacji zbadałem oko Normana Parke’a. Stwierdziłem, że widoczność w prawym oku była ograniczona. Dodatkowo miał też rozcięcie łuku brwiowego nad prawym okiem. Z powodu ograniczenia widzenia w prawym oku, nie było innej możliwości jak zakończenie pojedynku. Dodatkowo po badaniu lekarskim po walce, Norman został przewieziony na ratunkowy oddział okulistyki w szpitalu the Mater Misericordiae University Hospital na dodatkowe badania.

Tym samym, Norman Parke wyjechał z Dublina uboższy o sporą kwotę pieniędzy. Najpierw został ukarany odjęciem części wypłaty za niezrobienie wagi, teraz dodatkowo ucierpiał za akcję, która miała miejsce tuż po rewanżu. Finansowy cios odczuł również Mateusz Gamrot, który zgodnie z regulaminem ponosi koszty zachowania swojego narożnika. W tym wypadku krewkiego Marcina Bilmana, który jak twierdzi, zareagował odruchowo w obronie klubowego kolegi.

Co sądzicie o całym zajściu i czy wszyscy zostali ukarani odpowiednio do swojego zachowania?

Podziel się ze znajomymi
  • 134
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
14 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
eloelo123ObiektywniePrimomoonvamos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obiektywnie
Gość
Obiektywnie
Offline

3 faul bezszczrlny
Cofał i pchał palce w oko
To nie był przypadek

vamos
Gość
vamos
Offline

9 miesięcy KSW to 3 gale jak zepną.. 9 miesięcy UFC to około 36 gal a wg. Kawulskiego to UFC jest w dupie

Primo
Gość
Primo
Offline

Cos musza gadac a przeciez nikt normalny nie porowna nigdy ksw do ufc :p 2 swiaty . Moze pod wzgledem produkcji ksw nie jest takie slabe , ale sportowo nie na podjazdu.

Invmvm
Gość
Invmvm
Offline

gnom bilman już nigdy nie powinien wejść na gale KSW, aby nie przynosić wstydu Polsce swoimi prostackimi i patologicznymi zachowaniami

Radek .
Gość
Radek .
Offline

Za niska kara dla bilmana. powiiny to byc minimum 2 lata. Reszte popieram.

No name
Gość
No name
Offline

Dostał norman w pyte i się wycofał prosta strategia dalej będzie szczekać

Primo
Gość
Primo
Offline

Dostac , dostal , ale wydarzenie PO nie powinno miec miejsca i tyle .

Primo
Gość
Primo
Offline

Kara adekwatna i zasłużona. To nie są walki w piwnicach czy walki psudokibicow . Jeżeli chcemy żeby postrzegano nasze środowisko jako sport a nie cholote bijaca sie po pyskach to musimy dbac o zasady i napietnowac frajerskie akcje. Wszystkie niejasności można załatwić normalnie , bez takich zachowan ,które niszczą reputacje. Ja rozumiem , ze emocje , nerwy , ale albo jesteśmy dorośli o jesteśmy profesjonalistami , albo nie i tyle.

moon
Gość
moon
Offline

Zawsze Bilman moze na trybunach wykrecic jakas drake bo tam bana nie dostal 😉

Boruta
Gość
Boruta
Offline

Bilman powinien wyjebać z lewej temu co ustalal te kary,

Michał
Gość
Michał
Offline

Moim zdaniem Bilman powinien dostać dożywotni zakaz wstępu na gale KSW

vamos
Gość
vamos
Offline

9 miesiecy odsiadki i sprzatanie na galach ksw kibla po pudzianie

Kkkkkkk
Gość
Kkkkkkk
Offline

Bylyby jaja gdyby Bilman wystapil jako zawodnik na najblizszej gali.

Sawciu
Gość
Sawciu
Offline

ten bilman otrzymał za małą karę, powinien dostać dożywotni zakaz wstępu, przecież i tak się nie poprawi, bo skruchy do tej pory nie ma

vamos
Gość
vamos
Offline

Tak areszt domowy opaske na kostke i elektrode na suta

eloelo123
Gość
eloelo123
Offline

Mateusz Mamrot XDDD to nieźle ostatni akapit

eloelo123
Gość
eloelo123
Offline

Mateusz Mamrot XDDD to nieźle ostatni akapit

Piotr Koza
Gość
Piotr Koza
Offline

Gamrot 🙂 nie mamrot jak tanie wino 🙂 pozdrowania dla redakcji (to nie cynizm;):)

Konrad
Gość
Konrad
Offline

Borys prowokował, to powinni też karać każdego za przepychanki na ważeniu i te 9 miesięcy bilmana to tylko 3 gale.