Safe MMA: McSweeney niedopuszczony do KSW 40 z powodów medycznych

24 Październik 2017
Safe MMA: McSweeney niedopuszczony do KSW 40 z powodów medycznych

Od momentu powstania naszego raportu na temat szykowanej zmiany w walce wieczoru KSW 40, wydarzyło się bardzo wiele. Pomimo presji wywieranej na naszą redakcję zarówno w przestrzeni publicznej, jak i te mniej chwalebne próby za kulisami, rezultat pozostał ten sam. James McSweney nie został dopuszczony przez irlandzką Komisję Safe MMA do rywalizacji z Mariuszem Pudzianowskim.

Choć rok temu sam oznajmił światu o problemach z epilepsją (red. wszystkie posty/video zostały usunięte), to w wywiadzie przed i w trakcie gali obarczył częściowo winą naszą redakcję twierdząc, iż przeszedł wszystkie wymagane badania. Nic bardziej mylnego wg wspomnianej Komisji, która w oficjalnej wiadomości przesłanej do MMAnews, mimo że nie mogła ujawnić szczegółów sprawy, potwierdziła sedno problemu… zdrowie zawodnika.

Przeciwwskazania do uczestnictwa Jamesa McSweeney’a w walce, nie mogły zostać cofnięte ze względów medycznych. Podano niewystarczające dowody, aby decyzja została uchylona. Należy wziąć pod uwagę, iż powody zdrowotne potrafią być bardzo złożoną sprawą i mogą wymagać oceny w dłuższych okresach czasu. Status osoby może się zmieniać na podstawie stanu zdrowia tej osoby, nowej diagnozy i sposobu leczenia.

Zgodnie z dalszą częścią naszych doniesień, w jego miejsce wskoczył Jay Silva, który mimo różnicy dwóch kategorii wagowych w typowej dla niego formie startowej i braku właściwego przygotowania fizycznego, zaryzykował i przegrał z Pudzianowskim o włos, bo większościową decyzją sędziów.

Jednocześnie, poruszyliśmy z Komisją temat wspomnianych oskarżeń jakie padły w naszym kierunku, jednak tutaj również nie było złudzeń ze strony Safe MMA, oddalając tym drugi z argumentów zawodnika:

Dla Waszego zapewnienia możemy potwierdzić, że nie byliśmy świadomi raportu MMAnews. Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed 2017 i została podjęta na podłożu medycznym.

Jesteśmy i zawsze będziemy za zawodnikami, którzy są dla nas absolutnym priorytetem, na dobre i na złe. Ze względu na szacunek do ich ciężkiej pracy i zdrowie, które zostawiają dla nas w walce. Jeżeli chodzi o przyszłość Jamesa, to Irlandczyk nie był pod wrażeniem niedzielnego pojedynku Pudzianowskiego i zapowiedział, że zwyczajnie zawalczy z nim w marcu tam, gdzie nie ma żadnej Komisji Sportowej.

Komentarze