Szymon Kołecki na grudniowym Babilon MMA 2, zamiast PLMMA 75

31 Październik 2017
Szymon Kołecki na grudniowym Babilon MMA 2, zamiast PLMMA 75
foto.: Boxing Photos

Zaskakujący zwrot akcji i nie pierwszy przypadek w długiej historii Profesjonalnej Ligi, gdy zawodnik z plakatów, konferencji prasowej i oficjalnej rozpiski, ostatecznie nie wystąpi na zapowiadanej gali. Mowa tym razem o Szymonie Kołeckim, którego twarz i nazwisko pojawiły się na wszystkich wymienionych nośnikach, a który nie będzie jednak walczył 1 grudnia na warszawskim Torwarze.

Jak udało nam się potwierdzić, co już wcześniej częściowo zapowiedział Tomasz Babiloński w wywiadzie dla portalu sportywalki.org, Kołecki będzie uczestnikiem drugiej edycji Babilon MMA, która odbędzie się 2 grudnia, a więc dzień po PLMMA 75. Byłoby więc fizyczne niemożliwe nawet dla złotego medalisty z Igrzysk Olimpijskich, aby stoczyć dwa zawodowe pojedynki dzień po dniu. Mało tego, będzie walczył w walce wieczoru, choć rywal i miejsce nie są jeszcze znani.

Z Szymonem mamy umowę na kilka walk. Chcemy go promować i pokazywać jak najczęściej. Jeżeli wszystko wypali z galą 2 grudnia, a wszystko wskazuje że tak, to Szymon pojawi się w walce wieczoru.

Do tej pory, Kołecki stoczył trzy pojedynki i wszystkie zwyciężył przed regulaminowym czasem.