UFC 216: Demetrious Johnson pobił rekord obron mistrzowskiego pasa

08 Październik 2017
UFC 216: Demetrious Johnson pobił rekord obron mistrzowskiego pasa
foto.: mmafighting.com

Jest wiele rekordów, które zawodnicy UFC przełamują z pełną konsekwencją i dokładnie o tym marzył Demetrious Johnson, podejmując walki z Ray’em Borgiem na UFC 216. Mało tego, jedenasta obrona tytułu przyszła mu w sposób, jakiego nie przewidział nikt.

Znany z nieszablonowego podejścia „Mighty Mouse”, przez większość pojedynku kontrolował pretendenta, któremu udawało się odnosić małe sukcesy tam gdzie innym się to nie udało, ale to tylko do czasu piątej rundy. Gdy pod koniec walki, Demetrious zajął w stójce pozycję za plecami, akcja wyglądała z początku na efektowny suples, ale zatrzymany w połowie, przerodził się w dźwignię na łokieć. Borg pokazał, że nie poddaje się tak łatwo, jednak wyginana ręka w końcu nie wytrzymała bólu i Ray musiał odklepać.

Borg krytykował mój styl walki, że jestem niezdarny. Więc bawiłem się, patrzyłem na komentatorów, a nagle poszedłem do suplesa i dźwigni, którą robiłem tak wiele razy na treningu. To jest to co robimy. Nie jestem tutaj, żeby pokazać moc swoich uderzeń, przyjąć ciosy i cierpieć później na skutki tych uderzeń. Jestem z bisnesie rzucania rywalami jakby byli workami kartofli, po czym chwycę rękę i ją złamię.

Komentarze

 • Primo

  Bardzo podoba mi sie mobilnosc zawodnikow tej kategorii wagowej . Ich walki wygladaja jak w przyspieszonym tempie a grawitacja dziala jakby dwa razy slabiej 😀 .

  • Boruta

   No bo działa dwa razy słabiej. mali ważą po 50 kg a cieżka 100 kg. Zrzuć bonusa bgc z dachu i demetriusa to zobaczysz kto pierwszy spadnie.

   • W. Mrozowski

    Było kiedyś takie doświadczenie z fizyki, która kula: drewniana czy metalowa, spadnie szybciej. Grawitacja działa na każdego tak samo 🙂

    • Boruta

     No faktycznie kurwa. Wymyśliłem jakąś alternatywną rzeczywistość.
     Ale jednak bym to sprawdził na bonusie i tym chudym rzucając ich z dachu 🙂

    • Primo

     I ktora spadla szybciej ? HAHA , zartuje 🙂

   • adGUNS

    Spadną o tym samym czasie.

   • Primo

    ZE CO ? HAHAHA. To niezla fizyka kwantowa 😀