UFC 216: Tony Ferguson zadusił Kevina Lee i wyzwał McGregora na pojedynek

08 Październik 2017
UFC 216: Tony Ferguson zadusił Kevina Lee i wyzwał McGregora na pojedynek

Niecałe trzy rundy potrzebował Tony Ferguson, żeby odebrać Kevinowi Lee jego marzenia o zdobyciu tymczasowego pasa. Po kilku dobrych obaleniach, „El Cucuy” zdołał wypracować sobie pozycję łokciami z dołu i zapiął duszenie trójkątne nogami, przed którym jego rywal musiał skapitulować.

Woooooow! Fuck yeah! To niesamowite! Było dokładnie tak jak chciałem, żeby Kevin wyszedł przesadnie agresywny i nie zostawić mu energii na to poddanie. Nie byłem ranny, musiałem jedynie przetrwać ciężkie chwile i zdenerwować go jeszcze bardziej. To było podręcznikowe BJJ z mojej strony.

O duszeniu wypowiedział się również przegrany:

Nie doceniłem jego pracy z dołu i łokci. Myślałem, że przyszedłem dzisiaj w najlepszej formie, ale Tony był lepszy. Nie można mu odebrać tego co dokonał, mam nadzieję iż dokończy roboty. Szanuję go, mówiłem to co mówiłem żeby zdobyć tę walkę, ale wrócę silniejszy. Wciąż jestem młodym zawodnikiem.

Nie czekając na rozwój wydarzeń, Ferguson postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wyzwał mistrza:

Gdzie jesteś McNugget? Ty kawale gówna. Skopię ci dupsko. Lepiej żebyś bronił tego pasa. Broń go lub oddaj skurwielu. To mój pas, mój czas. Chodź i weź go sobie.

Teraz, pozostaje pytanie czy Irlandczyk wreszcie obroni któryś ze zdobytych pasów czy będzie kontynuował strategię Super Fightów i pobije kolejne rekordy finansowe. I najważniejsze, czy organizacja pomoże mu to osiągnąć czy jednak uhonoruje osiągnięcie Fergusona i da mu to na co zasłużył?

Komentarze

 • Zawodnik32

  Kawale gówna, haha.

 • Boruta

  Conor „Pisofszit” McNugget. Ale czemu Mc Nugget? No i chętnie obejrzałbym, ale mimo świetnego pojedynku, nie wiem czy Tony dałby radę.

  • Primo

   Gdyby ufc uwazalo , ze by nie dal to juz dawno dostalby ta walke . Oni maja taka strategie , ze silnych pretendentow odsuwaja na bok a Conora chronia i robia mu money fighty. Na 4 ostatnie walki Conora , tylko jedna byla obrona pasa . Slabo jaki na mistrza przystalo.

   • Boruta

    Kto jest tym silnym pretendentem któremu mcnugget nie dał by rady?

    • Primo

     „kalabib” aka This is number one bullshit 😀 , no i Tony . Conor ich unika.