UFC 217: Michał Oleksiejczuk podpisał kontrakt na walkę z Ionem Cutelabą w Nowym Jorku

14 Październik 2017
UFC 217: Michał Oleksiejczuk podpisał kontrakt na walkę z Ionem Cutelabą w Nowym Jorku

Kolejny Polak podpisał prestiżowy kontrakt z UFC. O toczących się negocjacjach Michała Oleksiejczuka (12-2), słychać było już od pewnego czasu. Teraz, reprezentant Górnika Łęcznej już oficjalnie złożył podpis pod kontraktem, dzięki któremu zawalczy na listopadowej gali w Nowym Jorku. Informację potwierdziło sama organizacja, która umieściła jego nazwisko na rozpisce UFC 217.

Po konsultacji z Jackiem Sarną, u którego Oleksiejczuk miał niebawem bronić pasa, ten potwierdził, że jego zawodnik jest już fighterem amerykańskiego giganta:

Najlepsza droga do UFC jest przez TFL. Czekaliśmy na ruch organizacji. Pas Thunderstrike zostanie zwakowany i teraz ktoś inny inny o niego zawalczy. Jeżeli Michał Pasternak (red. który miał propozycję walki z Oleksiejczukiem) podejmie wyzwanie, to będzie jednym z dwóch pretendentów do tytułu Thunderstrike Fight League.

Wracając do UFC 217 i przeciwnika lubelskiego „Lorda”… po drugiej stronie oktagonu 4 listopada, stanie Ion Cutelaba (13-3). Mołdawski Hulk dysponuje dość przekrojowymi umiejętnościami i spora mocą uderzeń. Jego historia z amerykańską organizacją przebiega dość nierówno, bo na zmianę wygrywa i przegrywa swoje pojedynki. Jak udało nam się dowiedzieć, Michał przyjął tę walkę w zastępstwie ale przygotowywał się do TFL 12 w podobnym terminie.

Komentarze

 • Nandi Lukas

  Miejsce na debiut wprost wymarzone,chodz ciezko bedzie wygrac Powodzenia!!!

 • Edward Oncki

  Wow Super. Bardzo liczyłem na tego gościa. W końcu Michał jest z naszego Województwa 🙂
  Forma jaką prezentuje powinna mu pozwolić zmielić oponenta przed czasem 🙂

 • moon

  A KSW zajmuje sie zatrudnianiem emerytów i rencistów, gratuluje.

  • vamos

   Cos w tym jest. Walka Gamrota z Parke pokazala ze UFC to najwyzszy poziom a np gadanie ze Gamer bylby w scislej czolowce swojej kat w UFC spelni sie tylko gdyby zrobil ogromny progres bo poki co typ ktorego dopiero zwolnili z UFC praktycznie z nim zremisowal

 • Primo

  Super , trzymam kciuki !!

 • WGW

  Górnika Łęczna , a nie Łęcznej…

 • Bolo78

  Zajebiscie dawaj chlopak !!! Oby jak najwiecej takich gosci!

 • Lamikoboy

  Mała literówka redaktorze: Górnika Łęczna 🙂 albo Gónika z Łęcznej w ostateczności 😀