UFC 217: Michał Oleksiejczuk podpisał kontrakt na walkę z Ionem Cutelabą w Nowym Jorku

14 Październik 2017
UFC 217: Michał Oleksiejczuk podpisał kontrakt na walkę z Ionem Cutelabą w Nowym Jorku

Kolejny Polak podpisał prestiżowy kontrakt z UFC. O toczących się negocjacjach Michała Oleksiejczuka (12-2), słychać było już od pewnego czasu. Teraz, reprezentant Górnika Łęcznej już oficjalnie złożył podpis pod kontraktem, dzięki któremu zawalczy na listopadowej gali w Nowym Jorku. Informację potwierdziło sama organizacja, która umieściła jego nazwisko na rozpisce UFC 217.

Po konsultacji z Jackiem Sarną, u którego Oleksiejczuk miał niebawem bronić pasa, ten potwierdził, że jego zawodnik jest już fighterem amerykańskiego giganta:

Najlepsza droga do UFC jest przez TFL. Czekaliśmy na ruch organizacji. Pas Thunderstrike zostanie zwakowany i teraz ktoś inny inny o niego zawalczy. Jeżeli Michał Pasternak (red. który miał propozycję walki z Oleksiejczukiem) podejmie wyzwanie, to będzie jednym z dwóch pretendentów do tytułu Thunderstrike Fight League.

Wracając do UFC 217 i przeciwnika lubelskiego „Lorda”… po drugiej stronie oktagonu 4 listopada, stanie Ion Cutelaba (13-3). Mołdawski Hulk dysponuje dość przekrojowymi umiejętnościami i spora mocą uderzeń. Jego historia z amerykańską organizacją przebiega dość nierówno, bo na zmianę wygrywa i przegrywa swoje pojedynki. Jak udało nam się dowiedzieć, Michał przyjął tę walkę w zastępstwie ale przygotowywał się do TFL 12 w podobnym terminie.