UFC 219: Marc Diakiese vs Dan Hooker dodane do grudniowej rozpiski

autor:
24 Październik 2017
0
UFC 219: Marc Diakiese vs Dan Hooker dodane do grudniowej rozpiski

Do ostatniej gali UFC w 2017 roku dodano pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Mackiem Diakiese (12-1-0) a Danem Hookerem (14-7-0). Przypomnijmy, że walką wieczoru UFC 219 będzie pojedynek powracającego po porażce Dominicka Cruza (22-2-0) z Jimmie Riverą (21-1-0).

Diakiese to bez wątpienia jeden z prospektów wagi lekkiej, który w ostatnim pojedynku niespodziewanie przegrał z Drakkarem Klose przez niejednogłośną decyzję. Przedtem jednak miał nieskazitelną passę 12 wygranych z rzędu i był mistrzem organizacji BAMMA. Anglik jest bardzo dynamiczny i efektownie walczący, dlatego jego pojedynki dostarczając zawsze wiele emocji. Wspomnijmy iż Diakiese wyzwał swego czasu do walki Mateusza Gamrota nazywając go nasterydowanym mistrzem, ale niedługo po wyzwaniu Polskiego mistrza, sprytnie ”wsiąkł” do organizacji UFC. Jeszcze wcześniej był on również przymierzany do walki z Gamrotem na KSW 32.

Hooker stoczył w UFC już siedem pojedynków, wygrywając cztery z nich. W ostatniej walce pokonał weterana – Rossa Pearsona przez nokaut w drugiej rundzie, a zwycięstwo nad ”Bonecrusherem” otworzyłoby mu drogę do pojedynków o wyższej ”wadze”.

UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o