UFC Gdańsk: Karolina Kowalkiewicz jednogłośnie powróciła na pasmo zwycięstw

21 Październik 2017
UFC Gdańsk: Karolina Kowalkiewicz jednogłośnie powróciła na pasmo zwycięstw

Występ Karoliny Kowalkiewicz raczej nie pozostawiał złudzeń, choć debiutująca w UFC Jodie Esquibel zdołała stawić jej należyty opór. Po trzech rundach w Gdańsku, sędziowie byli jednomyślni w swej decyzji.

Karolina rozpoczęła od boku, powstrzymana frontalnym kopnięciem na korpus. Jodie próbowała obalić za kostkę, ale Polka wyczuła jej intencje. Amerykanka posłała sierp i back fista, które tylko przecięły powietrze. Przez cały czas, Amerykanka pozostała w bliskim dystansie, gdzie co rusz trafiały się pojedynczymi ciosami.

W drugiej Esquibel wyszła wyjątkowo nisko przyczajona, szukając konkretnej petardy. Kowalkiewicz potrafiła to skrzętnie wykorzystać przewagą wzrostu, częstując Jodie kilkoma kolanami, które dochodziły twarzy rywalki. W końcu, była bardzo bliska zapięcia balachy z której częstowała przeciwniczkę brutalnymi młotkami, ale Esquibel zdołała uciec i runda dobiegła końca.

W rundzie numer trzy, Karolina cały czas pozostawała dosłownie przed twarzą rywalki, częstując jej twarz ciosami. Po zażartych wymianach, sędziowie jednogłośnie wskazali Karolinę Kowalkiewicz na zwyciężczynię.

Komentarze