UFC Gdańsk: Marcin Held jednogłośnie obronił kontrakt UFC!

21 Październik 2017
UFC Gdańsk: Marcin Held jednogłośnie obronił kontrakt UFC!

Do trzech razy sztuka na gali w Gdańsku, a w zasadzie do czterech w przypadku Marcina Helda, który stanął dzisiaj przed walką ostatniej szansy dla kontraktu z UFC.

Haqparast zaczął dość agresywnie, demonstrując szybkość wysokich kopnięć. Marcin nie ustępuje pola i z kolei przycisnął tempo boksersko. W końcu poszedł tam, gdzie jest najlepszy i systematycznie obalił i rozciągał swojego rywala, wchodząc mu do gardy. Nasrat próbował za wszelką cenę uczepić się i skontrolować wszelkie zagrożenia, ale tyszanin zdołał przebić się kilkoma ciosami na twarz leżącego rywala.

Niemiecki afgańczyk zaczął rundę z akcentem i gdzieś po drodze powalił Helda ciosem, choć Polak wstał szybko jak gdyby nigdy nic. Gdy oponent napierał, Marcin spróbował zaciągnąć go do gardy, ale ten wyczuł zagrożenie i szybko się wyślizgnął. Marcin próbował przerzucić Haqparasta, ale ten świetnie skontrował go po judocku, ale w szalonym stylu Held uczepił się go i skontrował własną kontrą, kontrolując Nasrata z bocznej. Tłum szaleje i wiwatuje po tej efektownej akcji.

Trzecia runda w pełni należała do tyskiego fightera, który kilkukrotnie próbował dźwigni na nogę: skrętną lub balachy na kolano, z których Nasrat raz po raz uciekał. W końcu Held spróbował dźwigni na łokieć w ramach zmyłki, ale tutaj też Afgańczyk się wyślizgnął. Nieustanne próby ataku kosztowały Helda trochę mocy, której z kolei pozostało jeszcze w magazynku Haqparasta, dążącego do akcentu pod koniec walki.

Po trzech rundach sędziowie zadecydowali, że Marcin Held jednogłośnie obronił się przed utratą kontraktu… Good job!

Komentarze