UFC Gdańsk: Smoliakov ponownie wypadł z walki z Wieczorkiem. Hamilton w zastępstwie

04 Październik 2017
UFC Gdańsk: Smoliakov ponownie wypadł z walki z Wieczorkiem. Hamilton w zastępstwie
foto.: usa today

Ten kto śpiewał „nic dwa razy się nie zdarza”, chyba nie był fanem MMA. Dmitry Smoliakov, który już raz pozbawił Adama Wieczorka niebywałej szansy debiutu na mocnej UFC 214, a który przełożono mu na październikową galę w Gdańsku. Teraz, jego rywal ponownie musiał się wycofać z walki.

Na kontuzji Smoliakova skorzysta Anthony Hamilton, którego możecie pamiętać z wygranych z Damianem Grabowskim i Danielem Omielańczukiem. Dobrą wiadomością dla Wieczorka jest fakt, że Hamilton jest po trzech przegranych z rzędu, gdzie przed ostatnią już sugerował, że przy kolejnej porażce może przejść na emeryturę. Słowa nie dotrzymał i 21 października przyleci walczyć do Polski.

W krótkiej rozmowie, poprosiliśmy chorzowskiego fightera o komentarz:

Dowiedziałem się przedwczoraj. Pojawił się jednak Hamilton, nie chciałem wybrzydzać bo on jest weteranem i w ogóle już powiedziałem sobie „bierzemy co dają”, wszyscy bilety kupili, do gali niewiele czasu. Jeszcze tydzień temu na weselu rozmawiałem o tym i śmiałem się z moją partnerką, że Smoliakov znowu wypadnie, bo poprzednim razem też dowiedziałem się na weselu. Anthony na pewno będzie walczył agresywnie, bo jego walki z reguły kończą się w 1 rundzie.

Komentarze

 • Boruta

  Cieżki , męczący przeciwnik. Dziwię się że nie wyleciał z ufc. Oby Adam wygrał, bo inaczej Polscy wojownicy całkowicie stracą markę i nie zobaczymy żadnego nowego Polaka w tej organizacji przez mnóstwo lat.

  • W. Mrozowski

   Nie sądzę, żeby patrzono na dany kraj przez pryzmat innych zawodników z tego kraju, więc nie musisz się obawiać o los kolejnych Polaków.

   • Boruta

    Na pewno było by to nieprofesjonalne, ale jednak ma to pewien wpływ. Oczywiście będzie talent to go zauważą, ale pozostali fajterzy są dość podobni do siebie poziomem, więc jak będą musieli wybrać jednego z dwóch to po cholerę brać kogoś z PL, jak np. ci z Meksyku zrobią lepsze show itp. i na 100% odbije się to na niższej kasie w kontraktach. Tak jak w piłce, dlaczego płaci się większe $ Brazylijczykom niż Polakom? Bo mają lepszą markę. Dopiero jak się pojawił Robert Lewandowski to zaczęto naszych obserwować i odważniej płacić większy hajs. Tera będzie znowu stagnacja w biznesie.

  • Hasan

   Adam da rade to dobry fighter,zamiast narzekac i gdybac to kibicujcie mu z całych sił bo to nasz rodak????

   • Boruta

    Nie narzekam, aczkolwiek mam prawo, bo nie rozpieszczają nas nasi zawodnicy, np. przegrywając w słabym stylu z takim leszczem. A Adamowi życzę żeby rozjebał hamiltona w 5 minut.

    • Bolo78

     No Tybura go robi szybciutko! A Wieczorek czemu nie? Dajesz chlopak!!!

  • Primo

   W ufc waga ciezka rzadzi sie swoimi prawami , bo jest deficyt na ciezkich , dlatego nie wyrzucaja zawodnikow , tak jak w tych przepelnionych kategoriach wagowych 😛

 • Zawodnik32

  I mi pasuje. Jest jakaś historia między Polakami i Hamiltonem (w sensie, że pokonywał Polaków) dlatego większe emocje wzbudza ta walka.

 • Dariusz

  Jak dla mnie zmiana na plus. Rywal nie jest latwy do przejscia ale na ten czas jest duza szansa na wygrana