UFC on FOX 26: Robbie Lawler vs Rafael dos Anjos walką wieczoru na gali w Kanadzie

autor:
12 Październik 2017
UFC on FOX 26: Robbie Lawler vs Rafael dos Anjos walką wieczoru na gali w Kanadzie

Nawołujący do walki o pas kategorii półśredniej, Rafael dos Anjos (27-9-0) po szybkim zwycięstwie nad Neilem Magnym musi jak na razie podjąć inne, równie ciężkie wyzwanie. Organizacja postanowiła zestawić byłego mistrza kategorii lekkiej z byłym mistrzem kategorii połśredniej – Robbie Lawlerem (28-11-0/1NC) podczas grudniowej gali UFC on Fox 26.

Rafael dos Anjos po utracie pasa z rąk Eddiego Alvareza podczas UFC FN 90 oraz porażce z obecnym tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem w listopadzie ubiegłego roku, powrócił na zwycięskie tory zmieniając kategorię wagową z lekkiej na półśrednią. W debiucie w nowej kategorii pewnie wypunktował Tareca Saffiedine na dystansie trzech rund, a ostatnio, podczas UFC 215 bardzo szybko poddał Neila Magny’ego, po czym zaapelował o zestawienie go z dzierżącym pas – Tyronem Woodley’em. Teraz jednak czeka go inne wyzwanie, po którym niewątpliwie zbliży się do złota wagi półśredniej.

Robbie Lawler to jeden z najbardziej ekscytujących i walecznych zawodników, który w każdej walce dostarcza ogrom emocji. Mający na koncie pięć, ciężkich wygranych bojów, gdzie między innymi bronił pas kategorii półśredniej, został znokautowany w pierwszej rundzie przez wspomnianego wcześniej Woodley’a na UFC 201, po czym pauzował z występami w klatce przez okrągły rok. Powrócił jednak do walk na hitowej UFC 214: ”Cormier vs Jones 2”, gdzie wypunktował Donalda Cerrone.

UFC on Fox 26 odbędzie się 16 grudnia w Kanadzie.

Komentarze

  • Primo

    Robbie powinien go ogarnac lekko .

    • Zawodnik32

      Zbieg okoliczności…, ale miałem napisać to samo tylko, że to Dos Anjos powinien go ogarnąć 🙂