Wyniki KSW 40: Pudzian pokonał Silvę decyzją, NO CONTEST w walce Parke vs Gamrot

autor:
22 Październik 2017
Wyniki KSW 40: Pudzian pokonał Silvę decyzją, NO CONTEST w walce Parke vs Gamrot

Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas okrągłej, czterdziestej odsłony KSW, która odbędzie się w Dublinie. Po zamieszaniu z daniem głównym dzisiejszej gali, w walce wieczoru zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, który skrzyżuje rękawice z dobrze znanym Polskim kibicom Jay’em Silvą. W drugiej walce wieczoru, w pojedynku bez pasa mistrzowskiego na szali zobaczymy rewanż mistrza KSW wagi lekkiej – Mateusza Gamrota z Normanem Parke. Na karcie zobaczymy również powracającego Michała Materlę, czy pierwszą obronę pasa w wykonaniu Ariane Lipski.

Początek transmisji zacznie się o godzinie 19:00 czasu Polskiego w systemie PPV. Galę można obejrzeć również na platformie internetowej IPLA.TV oraz KSWTV.COM w cenie 40 PLN.

Zachęcamy do aktywnego wyrażania emocji w komentarzach !

Walka wieczoru:
120.2 kg: Mariusz Pudzianowski pokonał Jay’a Silvę przez większościową decyzję, Runda 3, 5:00

Druga walka wieczoru:
70.3 kg: Mateusz Gamrot (70.3) vs. Norman Parke (70.8) WALKA NIEODBYTA (Gamrot wsadził palec w oko rywala)

Pozostałe pojedynki:
83.9 kg: Michał Materla pokonał Paulo Thiago przez KO (prawy sierpowy + ciosy w parterze), Runda 2, 0:50
56.7 kg: Ariane Lipski pokonała Marianę Morais przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1, 0:58 –walka o pas wagi muszej kobiet
77.1 kg: Dawid Zawada pokonał Macieja Jewtuszko przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
93.0 kg: Chris Fields pokonał Michała Fijałkę przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
65.8 kg: Antun Racic pokonał Pawła Polityło przez niejednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
70.3 kg Paul Redmond pokonał Łukasza Chlewickiego przez niejednogłośną decyzję, Runda 3, 5:90
77.1 kg: Paul Lawrence pokonał Konrada Iwanowskiego przez niejednogłośną decyzję , Runda 3, 5:00

Pudzianowski vs Silva
Pudzianowski w swoim stylu sięgał po obalenia czując zagrożenie w stójce. Tam w większości absolutnie nie wiedział co robić, mając rywala w dobrych pozycjach do skończenia. W trzeciej rundzie bardzo zmęczony Pudzian słaniał się na nogach po silnych ciosach Silvy. Jay zajął nawet dosiad, ale zmęczenie nie pozwoliło mu skończyć Polaka. Na koniec Mariusz przetoczył Silvę na plecy i w takiej pozycji skończyła się walka. Sędziwie wskazali większościowe zwycięstwo dla Polaka, który ze zmęczenia nie był w stanie samodzielnie stać i udzielić wywiadu.

Gamrot vs Parke
Pomimo spekulacji o podobnym przebiegu drugiej walki do pierwszej, w tym pojedynku nie było ani chwiki parteru. Parke i Gamrot wymieniali zacięcie ciosy na środku oktagonu. Trzykrotnie faulowany był Irlandczyk, raz kopnięciem w krocze a dwukrotnie palcem w oko. Po drugim wsadzeniu palca, lekarz stwierził niezdolność Parke’a do walki i pojedynek został okrzyknięty jako nieodbyty. Nie odbyło się bez zamieszek po odczytaniu wrdyktu.

Materla vs Thiago
Fenomenalne popisy grapplingu zaprezentowali nam Materla i Thiago w pierwszej rundzie. Materla został sprowadzony dwukrotnie, ale walka parterowa była wyrównana. Michał zdobywał pozycje, próbował poddać rywala, ale sam był w zagrożeniach duszeniami. Duga runda nie trwała długo. Materla wystrzelił prawym sierpowym, dobijając Thiago cisami w parterze. Wielki powrót Michała Materli !

Lipski vs Morais
Morais zaczęła od sprowadzenia i przez chwilę utrzymała Lipski na dole. Mistrzyni szybko wyszła z zagrożenia i wskoczyła za plecy rywalki, natychmiast wpinając duszenie. Morais klepie ! And Still !

Zawada vs Jewtuszko
Dawid Zawada przez cały dystans dominował Jewtuszkę kickboksersko. Zawodnik z Dusseldorfu zaprezentował fenomenalny boks i trafiał Polaka seriami ciosów podłączając go. W pierwszej rundzie mocnym ciosem „Sagat” powalił „Irokeza” ale twardy szczecinianin przetrwał. W trzeciej odsłonie Maciej nieco lepiej się prezentował kontrując Zawadę, jednak strat nie odrobił. Wysokie zwycięstwo na punkty Zawady!

Fields vs Fijałka
Fields totalnie zdominował Fijałkę w walce na chwyty. Wyższy Irlandczyk chciał trzymać pojedynek na dystans, kopiąc wysoko na głowę. Fijałka celował silnym ciosem na szczękę ze słabym skutkiem. Kiedy walka przenosiła się do parteru z inicjatywy Polaka czy Irlandczyka, karty rozdawał Chris próbując poddać „Sztangę”. Trzy rundy dominacji parterowej dały wygraną zawodnikowi z wyspy.

Redmond vs Chlewicki
Chlewicki miał spory problem ze skróceniem dystansu. Redmond swoimi długimi kończynami trzymał Polaka na dystans trafiając ciosami prostymi. Łukasz próbował przez całą walkę trafić obszernym sierpowym, ale poskutkowało dopiero w trzeciej odsłonie, gdzie takim właśnie ciosem podłączył Irlandczyka. Sprowadzenia były sporadyczne z obu stron, ale ciągła presja Redmonda dawała wrażenie przewagi Paula. Sędziowie znów nie byli jednomyślni i wskazali na Irlandczyka.

Lawrence vs Iwanowski
Klasyczna potyczka, gdzie jeden z zawodników przeważał w stócje a drugi w parterze. Lawrence pracował dokładniej w stócje i lepiej trafiał w głowę rywala. Za to Polak prezentował lepsze obalenia, choć krótko utrzymywane. W pierwszej rundzie Konrad dwukrotnie rozbił Paula grzmocąc nim o matę raz po razie, lecz większej krzywdy nie wyrządził. Najwidoczniej w oczach sędziów zaważyła dokładność w ciosach a nie wieksza ilość obaleń.

Racić vs Polityło
Polityło zaprezentował się bardzo solidnie w debiucie w KSW i zarazem w zawodowym MMA. Polak wykazał się przyzwoitą obroną obaleń i dobrymi zapasami. Racić korzystał z doświadczenia i kiedy Polak opadł nieco z sił w trzeciej rundzie, obalał i kontrolował z góry. Sędziowie wskazali ostatecznie na Racicia przez niejednogłośną decyzję.

Komentarze