Wyniki UFC Gdańsk: Till znokautował Cerrone, Błachowicz udusił Clarka, Held wygrał decyzją

autor:
21 Październik 2017
Wyniki UFC Gdańsk: Till znokautował Cerrone, Błachowicz udusił Clarka, Held wygrał decyzją

Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas gali UFC Fight Night 118 lub po prostu UFC Gdańsk, która zagości do Trójmiejskiej Ergo Areny. W walce wieczoru wystąpi popularny Donald ”Cowboy” Cerrone podejmując niepokonanego Darrena Tilla. W drugiej walce wieczoru zobaczymy Karolinę Kowalkiewicz naprzeciw której stanie Jodie Esquibel. Na karcie głównej wystąpią Jan Błachowicz i Oskar Piechota.

Transmisja karty głównej rozpocznie się o godzinie 21:00 na kanale Extreme Sports Channel.

Kibicujemy Polskim zawodnikom w komentarzach poniżej !

Walka wieczoru:
170 lbs.: Darren Till pokonał Donalda Cerrone przez TKO (seria ciosów), Runda 1, 4:20

Druga walka wieczoru:
115 lbs.: Karolina Kowalkiewicz pokonała Jodie Esquibel przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00

Karta główna:
205 lbs.: Jan Błachowicz pokonał Devina Clarka przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 3:02
185 lbs.: Oskar Piechota pokonał Jonathana Wilsona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00

Karta wstępna:
155 lbs.: Marcin Held pokonał Nasrata Haqparasta przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00
265 lbs.: Anthony Hamilton (256) vs. Adam Wieczorek (233) walka odwołana
135 lbs.: Brian Kelleher pokonał Damiana Stasiaka przez TKO (sierpowe + ciosy w parterze), Runda 3, 3:39
185 lbs.: Ramazan Emeev pokonał Sam’a Alvey’a przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00
145 lbs.: Andre Fili pokonał Artema Lobova przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00
170 lbs.: Warlley Alves pokonał Salima Touahriego przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28), Runda 3, 5:00
135 lbs.: Aspen Ladd pokonała Linę Lansberg przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2, 2:33
145 lbs.: Josh Emmett pokonał Felipe Arantesa przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-25), Runda 3, 5:00

Till vs Cerrone
Od pierwszej sekundy ”młody wilk” trafiał Cerrone ciosami prostymi i kontrolował oktagon. ”Kowboj” jakby zestresowany przyjmował kolejne ciosy, samemu mało ich wyprowadzając. Obalenie na korzyść Donalda, ale szybko wstał Till. W końcu Till wystrzelił serią, po której ugięły się nogi Cerrone, poprawka łokciem i dobitka do osunięcia się Donalda na matę. Koniec !

Kowalkiewicz vs Esquibel
Kowalkiewicz zdominowała rywalkę głównie dużo większym zasięgiem i kolanami w tajskim klinczu. Esquibel nie mogła podejść do Polki, ponieważ ta, gdy tylko Amerykanka skracała dystans, wystrzelała kolana na głowę czy korpus. Ciosy również ma korzyść Karoliny, ale Esquibel trafiała niekiedy obszernymi sierpami. Wszystkie trzy rundy zdominowane przez Polkę.

Błachowicz vs Clark
Clark dobrze rozpoczął walkę pokazując eksplozywną stójkę. Janek również dobrze pracował w stójce, lecz nie tak widowiskowo jak Clark. W klinczu nie było widać dominacji Amerykańskiego zapaśnika, a to dlatego, że warunki fizyczne były po stronie Polaka. Na rozerwaniu klinczu Devin trafił Jana mocnym ciosem, po którym zachwiał się ”Cieszyński Książę”. W drugiej odsłonie Polak trafiał mocnymi kopnięciami na korpus, aż krzywiła się twarz Amerykanina. Po przypadkowym wsadzeniu palca w oko Clarka, sędzia wznowił pojedynek i natychmiast Błachowicz złapał duszenie w stójce, z którego nie było wyjścia.”Brown Bear” odklepał.

Piechota vs Wilson
Po krótkim badaniu przeciwnika, Oskar wskoczył za plecy Wilsona i wisząc na nim niczym plecak, obijał głowę rywala. Gdy Wilson upadł na plecy, wciąż wpięty Piechota próbował poddać walkę dusząc Amerykanina. Nastąpi koniec rundy. Druga runda podobna, bo na początku niewiele się działo. Jonathan próbował kopać na głowę. Końcówkę bardzo wyraźnie zaznaczył Polak posyłając na deski ”Johnny’ego Bravo”. Zabrakło kilku sekund na dobicie i skończenie walki. W ostatniej rundzie Oskar bardzo chciał poddać oponenta, ale ten mimo zmęczenia sprytnie uciekał z zagrożeń. Znów zabrakło sekund na skończenie walki przed czasem, ale było naprawdę blisko bolesnej balachy… Udany debiut w UFC zakończony jednogłośną wygraną !

Held vs Haqparast
Niespodziewanie mocny, zastępujący Teemu Packalena, Nasrat Haqparast okazał się dużo lepszy niż się spodziewano. Eksplozywny Afgańczyk przeważał w stójce, zadając szybkie ciosy na głowę Marcina podłączając Polaka kilkukrotnie. W drugiej rundzie Held zaliczył deski po ciosach Haqparasta, ale szybko się otrząsnął i kontynuował pojedynek. Marcin próbował wciągać rywala w pułapki parterowe, m.in. dźwignie na nogi czy duszenia, ale Nasrat był na to przygotowany. Kiedy w trzeciej rundzie wciąż nie wiadomo było kto prowadzi pojedynek, Afgańczyk celnie trafiał Polaka w stójce i bronił obaleń co wydawało się kluczem do jego sukcesu. Jednak decyzją sędziów, wszystkie rundy wygrał Marcin i po trzech porażkach zanotował upragnione zwycięstwo dla UFC.

Kelleher vs Stasiak
Bardzo szybkie tempo narzucili panowie od samego początku pojedynku. Stasiak wykorzystywał dobre obrotówki na korpus, a Kelleher nie pozostawał dłużny i odpłacał się równie szybkimi akcjami. Pod koniec rundy numer 1 Kelleher próbował udusić Polaka, lecz Damian wyszedł z zagrożenia. Od drugiej rundy zarysowywała się wyraźna przewaga Amerykanina, gdzie trafiał w głowę Polaka ciosami i kolanami. Przymraczany Stasiak nie poddawał się, ale w trzeciej rundzie nie zdołał ustać dwóch sierpowych i padł na matę, dobijany ciosami z góry.

Emeev vs Alvey
Ramazan Emeev całą walkę, skupiony, polował na Alveya, aby go znokautować. Rosjanin napierał na rywala i po szybkich kombinacjach próbował obaleń. Na nieszczęście dla byłego mistrza M-1 Global, Alvey wykazywał skuteczną obronę i nie dawał się obalać. Więcej lepszych momentów miał Rosjanin i trafiał niekiedy seriami ciosów. Napieranie na rywala i spychanie go do siatki dało Emeevovi jednogłośne zwycięstwo.

Fili vs Lobov
Nawet obecny na hali i dający wskazówki Artemowi Lobovowi, Conor McGregor nie mógł zmienić przebiegu pojedynku swojego przyjaciela. Andre Fili w jednych z pierwszych wymian rozciął Rosjanina, co na pewno utrudniało mu walkę. Pod koniec pierwszej odsłony Fili wystrzelił wysokim kopnięciem w głowę Lobova niemal nokautując go na miejscu. Rosjanin przetrwał jednak do końca rundy. W drugiej rundzie panowie nadal wymieniali ciosy w stójce, ale pojedyncze bomby silniej zadawał ”Rosyjski Młot”. W trzeciej odsłonie kilkukrotne, skuteczne obalania wyraźnie zaznaczyły przewagę Filiego i zwyciężył trzy razy 30 do 27.

Alves vs Touahri
Niestety wskoczenie w zastępstwie za Jima Wallhead’a, Salim Touahri przepłacił drugą zawodową porażką. Wyraźnie można było zauważyć, że Brazylijczyk ma lepsze warunki fizyczne co powodowało problemy ze skutecznym skróceniem dystansu przez Salima. Polak nie miał najwyraźniej pomysłu jak ustrzelić rywala. Alves próbował dużo wysokich kopnięć, które jednak dużej krzywdy nie robiły. Brazylijczyk nieco przeważał w każdym aspekcie walki: stójka, klincz i sprowadzenia. Obaleń nie był nadzwyczaj dużo, ale dwukrotne, mimo, że nieutrzymane przewrócenie Polaka musiało działać w oczach sędziów. Ostatecznie Alves zainkasował jednogłośną wygraną i przerwał swoją passę dwóch porażek z rzędu.

Ladd vs Lansberg
Pierwsza runda pojedynku sprowadziła się głównie do ”klejenia się” i wymęczającej walki pod siatką. W drugiej rundzie weteranka Invicta FC i debiutantka w UFC – Aspen Ladd pokusiła się obalenie, które okazało się skuteczne. Tam, z góry wypracowała pozycję i zajęła dosiad. Nie tracąc okazji, rozpuściła ręce i zasypała Lansberg ciosami. To wystarczyło, aby sędzia przerwał walkę, oszczędzając zdrowie Liny.

Emmett vs Arantes
Piekielnie mocne rozpoczęcie UFC Gdańsk zafundował kibicom Josh Emmet, który już praktycznie w pierwszej rundzie wywalczył sobie sporą przewagę punktową, knockdownując Arantesa aż czterokrotnie silnymi ciosami w stójce. Od drugiej rundy walka się uspokoiła, a Arantes nieco doszedł do siebie. Pojedynek do końca trzeciej rundy przebiegał głównie w stójce, a pod koniec drugiej odsłony obaleniem zaakcentował Emmett. Duża przewaga siły Amerykanina niewątpliwie miała duże znaczenie na przebieg walki.

Komentarze