Anderson Silva drugi raz złamał regulamin antydopingowy USADA

10 Listopad 2017
Anderson Silva drugi raz złamał regulamin antydopingowy USADA

Dla wyjaśnienia, Anderson Silva (34-8) oraz Grant Dawson zostali potencjalnymi fighterami, którzy złamali regulamin antydopingowy USADA, choć oczywiście cały świat MMA skupi się przede wszystkim na tym pierwszym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to już drugi raz w jego karierze.

Pierwszy raz miał miejsce po walce z Nickiem Diazem w 2015, gdy Pająk wpadł na słynnych już „Dick Pills”, czyli tabletkach na potencję. Tak przynajmniej tłumaczył się były mistrz, gdy w jego krwi wykryto trzy niedozwolone środki. Brazylijczyk został zawieszony na rok i zapłacił grzywnę 380 tysięcy dolarów. Wg najnowszych przepisów, druga próba może go kosztować 4 lata zawieszenia.

UFC już opublikowało oficjalną notkę wg której powiadomili Andersona o złamaniu regulaminu USADA. To wszystko na 2 tygodnie przed galą w Szanghaju, gdzie miał zmierzyć się Kelvinem Gastelumem. Co bardziej „zabawne”, pierwsza próba zestawienia obu fighterów nie odbyła się po tym, jak USADA przyłapała Gasteluma na zażywaniu marihuany.

Póki co za wcześnie jest, aby osądzać (ponownie) Andersona Silvę. Zwłaszcza, że testy USADA są najbardziej restrykcyjnymi wśród wszystkich sportów na świecie i wpaść można na wielu środkach, które można kupić bez recepty. Wynik śledztwa o wszystkim przesądzi.

Komentarze