Aziz Karaoglu chce walczyć z Michałem Materlą w drugiej połowie 2018

20 Listopad 2017
Aziz Karaoglu chce walczyć z Michałem Materlą w drugiej połowie 2018
foto.: kswmma.com

We wczorajszym MMAnews Live #35, gościł tym razem dobrze znany polskim fanom Aziz Karaoglu, który w maju 2016 stoczył pamiętny bój z Mamedem Khalidovem, a którego wynik na długo podzielił rodzimą scenę. Koniec końców, nie sam rezultat lecz zamieszanie jakie wynikło w związku z muzyką do której wychodził fighter sprawiło, iż jego historia z KSW zakończyła się w mocno burzliwych okolicznościach. Teraz, po półtorej roku od tamtych wydarzeń turecki zawodnik z niemieckim paszportem uznał, że jego historia z polską organizacją nie dobiegła do końca i wciąż ma jeszcze coś do udowodnienia:

Lubię Materlę. To dobry sportowiec, jest bardzo silny i mocno techniczny. Jest mocny w stójce i udowodnił to w starciu z Rousimarem Palharesem, dlatego dla mnie jest jednym z najlepszych fighterów kategorii średniej i chciałbym się z nim zmierzyć.

Zapytany przez nas o ostatnią walkę szczecińskiego fightera na KSW 40, odpowiedział:

On zawsze był dla mnie silnym zawodnikiem, również wtedy w zestawieniu z Mamedem. Takie rzeczy mogą się zawsze zdarzyć, ja stawiałem 50 na 50 procent szans. Byłem pod wrażeniem ostatniego pojedynku z Paulo Thiago i najwyraźniej z każdym kolejnym występem, Michał jest coraz mocniejszy.

Ostatnie słowo należy jednak do włodarzy. Czy półtorej roku wystarczyło, żeby pójść naprzód? Sam Karaoglu twierdzi, że wydarzenia z Ergo Areny to już historia:

W tym roku jeszcze nie rozmawiałem z włodarzami. Jakieś 6 miesięcy później byłem w Polsce i odwiedziłem Macieja Kawulskiego z którym mieliśmy rozmowę w miłej atmosferze. Wszystko przebiegało dobrze, sprawa z utworem muzycznym była nieporozumieniem. Dla mnie osobiście, wszystkie problemy należą do przeszłości.

Czy osobiście chcielibyście zobaczyć takie starcie?