Aziz Karaoglu chce walczyć z Michałem Materlą w drugiej połowie 2018

20 Listopad 2017
Aziz Karaoglu chce walczyć z Michałem Materlą w drugiej połowie 2018
foto.: kswmma.com

We wczorajszym MMAnews Live #35, gościł tym razem dobrze znany polskim fanom Aziz Karaoglu, który w maju 2016 stoczył pamiętny bój z Mamedem Khalidovem, a którego wynik na długo podzielił rodzimą scenę. Koniec końców, nie sam rezultat lecz zamieszanie jakie wynikło w związku z muzyką do której wychodził fighter sprawiło, iż jego historia z KSW zakończyła się w mocno burzliwych okolicznościach. Teraz, po półtorej roku od tamtych wydarzeń turecki zawodnik z niemieckim paszportem uznał, że jego historia z polską organizacją nie dobiegła do końca i wciąż ma jeszcze coś do udowodnienia:

Lubię Materlę. To dobry sportowiec, jest bardzo silny i mocno techniczny. Jest mocny w stójce i udowodnił to w starciu z Rousimarem Palharesem, dlatego dla mnie jest jednym z najlepszych fighterów kategorii średniej i chciałbym się z nim zmierzyć.

Zapytany przez nas o ostatnią walkę szczecińskiego fightera na KSW 40, odpowiedział:

On zawsze był dla mnie silnym zawodnikiem, również wtedy w zestawieniu z Mamedem. Takie rzeczy mogą się zawsze zdarzyć, ja stawiałem 50 na 50 procent szans. Byłem pod wrażeniem ostatniego pojedynku z Paulo Thiago i najwyraźniej z każdym kolejnym występem, Michał jest coraz mocniejszy.

Ostatnie słowo należy jednak do włodarzy. Czy półtorej roku wystarczyło, żeby pójść naprzód? Sam Karaoglu twierdzi, że wydarzenia z Ergo Areny to już historia:

W tym roku jeszcze nie rozmawiałem z włodarzami. Jakieś 6 miesięcy później byłem w Polsce i odwiedziłem Macieja Kawulskiego z którym mieliśmy rozmowę w miłej atmosferze. Wszystko przebiegało dobrze, sprawa z utworem muzycznym była nieporozumieniem. Dla mnie osobiście, wszystkie problemy należą do przeszłości.

Czy osobiście chcielibyście zobaczyć takie starcie?

Komentarze

 • Tomaso

  Fajnie by było jakby wrócił. Swoja drogą już zaleczył wszystkie problemy? pamiętam, że w walce z Mamedem był juz połamany cały.

  • W. Mrozowski

   Tak, przegapiłeś audycję?

   • Tomaso

    Jak zawsze spóźniłem się. Załapałem się dopiero na piwo i orzeszki 😉

 • moon

  KSW to show a później sport. Karaoglu wyzwala emocje wiec pewnie prędzej czy później zobaczymy go w klatce Kawulskiego i Lewandowskiego.

  • Michał

   Show, a przede wszystkim Biznes czyli kasa. KSW doskonale wie że za niedługi czas największe gwiazdy odejdą i już nie będzie takiego łatwego zadania żeby wyprzedać największe hale w Polsce czy za granicą. Być może na początku po odejściu gwiazd jeszcze KSW utrzyma poziom ale po jakimś czasie jeżeli ludzie nie odnajdą w KSW swojego bohatera który ich przyciągnie przed TV czy na galę to będzie naprawdę moim zdaniem spory spadek popularności federacji.

   • Lamikoboy

    pamiętajcie ,nie ma ludzi niezastąpionych 🙂

    • Michał

     Oczywiście że są ludzie niezastąpieni Jeżeli ty masz inne zdanie to Kto twoim zdaniem zastąpi Mameda czy szczególnie Pudziana w KSW ??

    • moon

     Nie ma ludzi neizastapionych jednak kazdy srednio kumaty biznesmen powinien to wiedziec i promowac ludzi mlodych a KSW raczej skupia sie na starych. Ciekaw jestem jak bedzie stalo KSW w 2019 roku.

 • boohmacher

  Ciekawe czemu on sie tak pcha do KSW w sytuacji gdy na rynku jest ACB.

  • Lamikoboy

   piniądze 🙂 Pytał nawet redaktor, co jak nie KSW i z tego co pamietam Aziz powiedział, że możliwe że nie będzie walczył.