Ben Askren rozbił Shinyę Aokiego w 57 sekund, w pożegnalnym pojedynku w Singapurze

24 Listopad 2017
The ONE Welterweight World Champion steps out undefeated. Take...

The ONE Welterweight World Champion steps out undefeated. Take a bow, Ben Askren.

Opublikowany przez ONE Championship na 24 listopada 2017

Zaledwie 57 sekund potrzebował przechodzący na sportową emeryturę i wciąż niepokonany Ben Askren, żeby pokonać utalentowanego Shinyę Aokiego na gali One Championship: „Immortal Pursuit”. Tym samy, „Funky” zachował niepokonany rekord 18 zwycięstw bez porażki i obronił tytuł mistrzowski wagi półśredniej.

Od samego początku walki Aoki przyjął pozycję do chwytania, z której Ben zdążył zadać mu jeden cios, po którym rywal wskoczył na niego zapinając gardę. Amerykanin nie podjął początkowo wyzwania, wynosząc go na chwilę do góry i rozbijając plecami o matę. Wyprostowany „Funky” rozpoczął konsekwentne rozbijanie pojedynczymi ciosami z góry, które nie wydawały się specjalnie mocne ale najwyraźniej wystarczyły na zasłaniającego się Japończyka. Widząc reakcję obronną, Ben wstał i dobił jeszcze dwukrotnie z góry, po czym zrobił miejsce dla wskakującego sędziego. 57 sekund w pożegnalnym pojedynku… Najs!

Po wszystkim, zwycięzca skomentował:

Myślę, że to był mój ostatni pojedynek. ale miałem okazję udowodnić, że jestem numerem 1 i udowodniłem to całemu światu. Pokazałem wszystkim, że jestem najlepszym półśrednim i teraz mogę kończyć. Teraz chcę rozkoszować się świętami i nie przejmować się dietą. na koniec mam listę osób, którym chciałbym podziękować (red. wymienia). Dziękuję również mojej żonie i dzieciom. Kocham Singapur.

Komentarze