Celtic Gladiator 15: Krzysztof Kułak zadusił Mariusza Radziszewskiego i obronił pas

05 Listopad 2017
4
Celtic Gladiator 15: Krzysztof Kułak zadusił Mariusza Radziszewskiego i obronił pas

Nie tylko w Krakowie i Nowym Jorku mogliśmy obserwować wczoraj triumfujące legendy. Na sobotnim Celtic Gladiator w Nowym Sączu, drugi najbardziej doświadczony pod względem ilości pojedynków w Polsce – Krzysztof Kułak, zdobył swoje jubileuszowe 30 zwycięstwo w zawodowej karierze. Duszenie na Mariuszu Radziszewskim, który wyjątkowo poszedł na moment do wagi średniej, było jednocześnie jednym z najbardziej agresywnych wystąpień „Modela”. Stawką był mistrzowski pas, który zdobył podczas pamiętnego wyjazdu w 2012.

Od początku przewaga zasięgu na pewno jest po stronie Kułaka, który nadaje tempo i goni Mariusza po ringu, aby sklinczować i dążyć do obalenia. Mariusz kilkukrotnie wykorzystuje liny do obrony przed sprowadzeniem, które było niezwykle blisko. To tylko potwierdza jak archaicznym przeżytkiem jest w stosunku do klatki. Walka zostaje wznowiona od stójki i wytrącił celnym prostym Radzika z równowagi i doskakuje z latającym kolanem, klincz i kolejne ciosy. Dawno nie obserwowaliśmy „Modela” prowadzącego tak agresywny przebieg pojedynku. „Radzik” zdołał obrócić przebieg walki i obalił, wchodząc w pełną gardę. Ciosy na żebra i na twarz Krzysztofa. Wciśnięty w narożnik, Kułak szuka opcji wykorzystanie umiejętności grapplerskich.

W rundzie 2 szybkie obalenie ze strony „Modela”, który obija z góry i pracuje nad przejściem nóg, obijając ciosami i łokciami. Sędzia uznał, że walka powinna zostać z jakiegoś powodu podniesiona do góry. Krzysztof bliski skontrowania obalenia kolanem, po którym pada na plecy, ciągnąc za szyję Mariusza. Walka jeszcze szybciej podniesiona do góry, jakbyśmy mieli oglądać wyłącznie pojedynek kick bokserski. W tym pojedynku ewidentnie wygra ten, kto zajmie pozycję dominującą, która tym razem na korzyść Kułaka, który obalił do bocznej po świetnej kontrze i zaszedł błyskawicznie za plecy. Po chwili rozciągnięcia, Radziszewski nie ma wyjścia jak odklepać ciasno zapięte ręce.

Świetne zwycięstwo Krzysztofa Kułaka. Gratulujemy!

Podziel się ze znajomymi
  • 129
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sawciu
Sawciu
3 lat temu

Super!
Chciałbym zobaczyć walkę Krzysztofa Kułaka z Vaso Bakocevicem na jakiejś gali w Polsce

keyboard_warrior
keyboard_warrior
3 lat temu

sorry ale irokez pokazal gdzie on jest. niech sobie dorabia, ale bez jaj, to juz jest przepasc, wieku, umiejetnosci, dwa pokolenia praktycznie minely. Ktos mu jeszcze krzywde zrobi, na co to komu

Invmvm
Invmvm
3 lat temu

Krzysztof Kułak kolejny raz będzie bronił mistrzowskiego pasa w wadze średniej 27 stycznia na gali Celtic Gladiator 18 w Chicago w USA.

Natomiast Mirek Okniński wstawił już post na fp PLMMA, że Kułak może walczyć o pas PLMMA 1 grudnia na gali PLMMA 75 na Torwarze w Warszawie.

Krzysztof Kułak wraca na szczyt. Gratulacje kolejnej wygranej!

Invmvm
Invmvm
Reply to  Invmvm
3 lat temu

Mirek Okniński ogłosił właśnie na fp PLMMA, że Krzysztof Kułak zawalczy z Leonardo Bispo (pogromca Marcina Naruszczki) o pas wagi średniej na PLMMA 75 w Warszawie 1 grudnia.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x