Celtic Gladiator 15: Krzysztof Kułak zadusił Mariusza Radziszewskiego i obronił pas

05 Listopad 2017
Celtic Gladiator 15: Krzysztof Kułak zadusił Mariusza Radziszewskiego i obronił pas

Nie tylko w Krakowie i Nowym Jorku mogliśmy obserwować wczoraj triumfujące legendy. Na sobotnim Celtic Gladiator w Nowym Sączu, drugi najbardziej doświadczony pod względem ilości pojedynków w Polsce – Krzysztof Kułak, zdobył swoje jubileuszowe 30 zwycięstwo w zawodowej karierze. Duszenie na Mariuszu Radziszewskim, który wyjątkowo poszedł na moment do wagi średniej, było jednocześnie jednym z najbardziej agresywnych wystąpień „Modela”. Stawką był mistrzowski pas, który zdobył podczas pamiętnego wyjazdu w 2012.

Od początku przewaga zasięgu na pewno jest po stronie Kułaka, który nadaje tempo i goni Mariusza po ringu, aby sklinczować i dążyć do obalenia. Mariusz kilkukrotnie wykorzystuje liny do obrony przed sprowadzeniem, które było niezwykle blisko. To tylko potwierdza jak archaicznym przeżytkiem jest w stosunku do klatki. Walka zostaje wznowiona od stójki i wytrącił celnym prostym Radzika z równowagi i doskakuje z latającym kolanem, klincz i kolejne ciosy. Dawno nie obserwowaliśmy „Modela” prowadzącego tak agresywny przebieg pojedynku. „Radzik” zdołał obrócić przebieg walki i obalił, wchodząc w pełną gardę. Ciosy na żebra i na twarz Krzysztofa. Wciśnięty w narożnik, Kułak szuka opcji wykorzystanie umiejętności grapplerskich.

W rundzie 2 szybkie obalenie ze strony „Modela”, który obija z góry i pracuje nad przejściem nóg, obijając ciosami i łokciami. Sędzia uznał, że walka powinna zostać z jakiegoś powodu podniesiona do góry. Krzysztof bliski skontrowania obalenia kolanem, po którym pada na plecy, ciągnąc za szyję Mariusza. Walka jeszcze szybciej podniesiona do góry, jakbyśmy mieli oglądać wyłącznie pojedynek kick bokserski. W tym pojedynku ewidentnie wygra ten, kto zajmie pozycję dominującą, która tym razem na korzyść Kułaka, który obalił do bocznej po świetnej kontrze i zaszedł błyskawicznie za plecy. Po chwili rozciągnięcia, Radziszewski nie ma wyjścia jak odklepać ciasno zapięte ręce.

Świetne zwycięstwo Krzysztofa Kułaka. Gratulujemy!

Komentarze