Emelianenko, Rampage, Sonnen, Mir i inni w 8-osobowym turnieju Bellatora wagi ciężkiej

11 Listopad 2017
Emelianenko, Rampage, Sonnen, Mir i inni w 8-osobowym turnieju Bellatora wagi ciężkiej
foto.: mmajunkie.com

Rewelacyjna wiadomość z obozu Bellatora, który ogłosił 8-osobowy turniej wagi ciężkiej na cały przyszły rok. W jego skład mają wchodzić największe nazwiska tejże dywizji, plus czterech fighterów z półciężkiej, którzy zdecydują się na krok wagę wyżej. Wiadomość ogłosił Scott Coker:

To będzie coś wyjątkowego dla nas. Turnieje są tym, jak tradycyjnie odbywały się zawody w sztukach walki. Tym razem 8 ikon z naszego sportu spotka się ze sobą i ten kto wygra, zostanie koronowany na mistrza wagi ciężkiej.

Na pierwszy ogień były mistrz Fedor Emelianenko, dwukrotny mistrz UFC Frank Mir, Matt Mitrione i Roy Nelson. Z dywizji 205 funtów dojdą obecny mistrz półciężkiej Ryan Bader, były mistrz UFC Quinton Jackson zapowiadający przejście do ciężkiej na stałe, były mistrz Strikeforce King Mo i wielokrotny pretendent UFC Chael Sonnen.

Turniej rozegra się najpierw na siedmiu osobnych galach w 2018, a finał rozegra się w grudniu przyszłego roku. Wymienione nazwiska gwarantują, że każda ich kombinacja to potencjalny strzał w dziesiątkę.

Komentarze