Kawulski, Lewandowski i Pudzianowski na liście najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie wg Forbesa

23 Listopad 2017
Kawulski, Lewandowski i Pudzianowski na liście najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie wg Forbesa
foto.: kswmma.com

Zawsze należy brać poprawkę, że to tylko lista i subiektywne zdanie samego autora, ale rzeczywiście pozycja włodarzy KSW oraz ich największej gwiazdy Mariusza Pudzianowskiego pokazuje, że trio niejednokrotnie potrafiło wpłynąć na bieg wydarzeń MMA w kraju i odcisnąć swoje piętno nawet poza samym sportem. W najnowszym zestawieniu „Najbardziej Wpływowych w polskim sporcie” wg rodzimego Forbesa, włodarze Konfrontacji oraz były Mistrz Świata Strongmanów, zajęli należne im miejsca.

Najwyżej był oczywiście Mariusz Pudzianowski, który swoim nazwiskiem pokazał przez lata, że rzeczywiście może być większy niemal od samego sportu. Udowodnił to choćby przez decyzję przejścia ze sportów siłowych do MMA, po której transmisja i zainteresowanie siłaczami w Polsce spadły drastycznie. Pudzian zajął na liście wysokie #23 miejsce na 50 dostępnych.

Niżej byli jego pracodawcy Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, których uplasowano na tej samej pozycji jako duet rozgrywający karty w KSW. Obaj Panowie są na #42 pozycji, do czego z pewnością przyczyniła się m. in. letnia edycja na Stadionie Narodowym, który udało im się wypełnić po brzegi.

Jeżeli MMA potrafi wejść na listę najbardziej wpływowych w naszym kraju, to tylko dobrze dla fanów naszego sportu. Widzicie jakiegoś potencjalnego kandydata MMA, który mógłby w ciągu kilku lat zawitać do grona wpływowych?

Komentarze