Omielańczuk, Lebanner, McSweeney i Shamaev na World Super Champions w Niemczech

26 Listopad 2017
Omielańczuk, Lebanner, McSweeney i Shamaev na World Super Champions w Niemczech

Tak oddalonej czasowo i jednocześnie już kompletnej karty walk jeszcze nie widzieliśmy w historii MMA, a trochę w tym siedzimy. Cztery mocno rozpoznawane w Polsce (i na świecie) nazwiska, zobaczymy 7 lipca 2018 na niemieckiej gali World Super Champions.

Na pierwszy ogień wyjątkowej klasy weteran Jerome LeBanner (3-3-1 MMA), który w październiku przerwał długą karierę K-1 i powrócił po 7 latach próby sił w MMA, właśnie do formuły mieszanej. Przegrana z Roque Martinezem na Rizin najwyraźniej nie powstrzymała 44-letniego zawodnika z Francji, który teraz zmierzy się z 36-letnim Janoschem Stefanem (5-4) z Niemiec.

Mocno rozpoznawalny dzięki startom w KSW (red. i nie tylko) James McSweeney (15-15-0), również znalazł się na rozpisce, a na przeszkodzie na pewno nie stanie mu żadna Komisja Sportowa, która nie dopuściła go w Irlandii ze względu na stan zdrowia. Jego przeciwnikiem tego dnia będzie stójkowicz Oguz Ovguer z niemieckim paszportem, bez historii w zawodowym MMA.

Wreszcie, Arbi Shamaev (9-3) z warszawskiego WCA Fight Team, który od 2015 toczy tylko jedną walkę rocznie. Ostatnio w marcu na FEN 16, gdzie wygrał przez jednogłośną decyzję. Jego oponentem będzie Taylor Lapilus (11-2), który wygrał w UFC trzy pojedynki i prawdopodobnie tak jak klubowy kolega Mickael Lebout, zrezygnował z 1 ligi ze względu na niskie zarobki.

Na koniec Daniel Omielańczuk (19-8-1), który po karierze UFC powróci 9 grudnia do kickbokserskich korzeni na DSF Challenge. Naprzeciw niemu stanie Junior Karanta (2-0) a.k.a. „Fatty” ze Szwecji, który w listopadzie stoczy dopiero trzeci zawodowy pojedynek.

Większośc pojedynków była ogłaszana już w pierwszej połowie listopada. Oto rozpiska w formie graficznej: