Łukasz Bieńkowski do dywizji średniej KSW: „Zawodnicy dobierają sobie korzystnych marketingowo oponentów.”

06 Listopad 2017
Łukasz Bieńkowski do dywizji średniej KSW: „Zawodnicy dobierają sobie korzystnych marketingowo oponentów.”

„Polski Wanderlei” żadnych wyzwań się nie boi, co udowodnił podejmując się i wygrywając z najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kraju – Antonim Chmielewskim w kwietniu tego roku. Teraz Łukasz Bieńkowski (5-1), bo nim mowa, był już o krok od sfinalizowania kolejnego pojedynku ale jego potencjalny oponent najwyraźniej nie podjął się wyzwania. To wyjątkowo zirytowało reprezentanta Legionowa, który i tak walczy zdecydowanie za rzadko, a teraz również może nie pojawić się na gali zamykającej rok.

Niestety nie uda mi się wystąpić na kolejnej gali KSW 41, do której ciężkie przygotowania zacząłem już we wrześniu, ponieważ z niewiadomych dla mnie przyczyn mój przeciwnik nie podejmie ze mną walki. Coraz częściej zawodnicy dobierają sobie korzystnych marketingowo oponentów, zamiast bez zbędnych kalkulacji decydować się na dobre sportowe zestawienia. Nie spodziewałem się tak nieprofesjonalnego i niesportowego podejścia. Mam nadzieję, że Twoje kalkulację pójdą na marne i nowy przeciwnik wytrze Tobą matę. A my i tak prędzej czy później na siebie trafimy. Tak czy inaczej, szukamy czegoś na grudzień. Pozdro👊

W krótkiej rozmowie z Łukaszem, ten nie zdradził nazwiska zawodnika, który odrzucił propozycję walki ale podkreślił, że jego manager robi obecnie wszystko, żeby zawalczył do końca roku. W KSW lub poza nim. Patrząc jednak drogą dedukcji w kierunku mocno kulejącej dywizji średniej KSW, wykluczamy mistrza Mameda Khalidova i dalej byłego mistrza Michała Materlę z oczywistych powodów. Odpada również dwóch były rywali Łukasza: Antoni Chmielewski i Piotr Wawrzyniak, a pozostaje – co zauważyli również fani – Damian Janikowski i Svetlozar Savov, gdzie słuch o tym drugim raczej zaginął w kontekście gal KSW. Chyba, że czysto teoretycznie brać pod uwagę powracającego Tomasza Drwala, ale ten oficjalnie nie wie jeszcze co dalej z jego karierą MMA.

Jakieś inne propozycje z Waszej strony patrząc pod względem aktywnych ostatnio zawodników 84 kg?

Komentarze