Kawulski: „Ludzie mylą KSW z wrestlingiem ze względu na wysoką jakość produkcji”

10 Listopad 2017
18
Kawulski: „Ludzie mylą KSW z wrestlingiem ze względu na wysoką jakość produkcji”

W dzisiejszym Onet Rano, pojawił się bardzo ciekawy gość, a raczej padło wiele interesujących słów z ust Macieja Kawulskigo, który wyjaśnił dlaczego przeciętny laik może pomylić nieprawdziwy wrestling, z prawdziwym MMA jakie obserwujemy w galach KSW:

Ta dyscyplina broni się taką ukrytą w sobie prawdą. Można parę rzeczy zarzucić MMA wiele rzeczy, że jest brutalne i nieeleganckie. Ale co jeżeli powiem, że walka jest brutalna i nieelegancka? Taka jest właśnie prawdziwa walka, bo to co dotychczas oglądaliśmy to była dyscyplina oparta o walkę. Prawdziwa walka nie kończy się jak któryś zawodnik upada na plecy. Powiem więcej, w większości przypadków prawdziwa walka dopiero się tam zaczyna. MMA stało się tak popularne, ponieważ w tym natłoku zasad, gier i przepisów, pojawiła się prawdziwa dyscyplina, która pokazuje jaka ta walka naprawdę jest. Od setek czy tysięcy lat, od zarania dziejów walka w każdej kulturze była.

Tu jest 100% prawdy. Od momentu w którym drzwi do klatki się zamykają i uderza pierwszy gon, ring decyduje o tym co się dzieje, a raczej zawodnicy. My oczywiście na tyle ile możemy, używamy wszystkich narzędzi PR-owo marketingowych do tego, żeby te emocje budować. Ale to jest do momentu pierwszego gongu. Powiem skąd może wynikać takie skojarzenie z wrestlingiem. Ludzie patrzą na obrazek i bardzo często… bo Wrestling jest bardzo dobrze produkowany. Ponieważ nie mam tam tej prawdy, w związku z czym oni postawili na produkcję, wielkie ekrany, show, pirotechnikę. Ponieważ bardzo często kibice widzą te rzeczy u nas, to w bardzo prosty sposób kojarzy im się jedno z drugim. Natomiast MMA jest najprawdziwszą dyscypliną, najmniej jeszcze skażoną syndromem złego sędziego.

Jednocześnie, Maciej Kawulski wyjaśnił dlaczego co jakiś czas sięgają po środki uatrakcyjniające przekaz, w tym pomysł „freak fightów” i co musi zawierać dobry „freak”, żeby miał czego szukać w okrągłej klatce KSW.

Żeby być freak fighterem, trzeba mieć duży potencjał zasięgowo-popularnościowy. Staramy się nie przesadzać i bierzemy do naszych walk ludzi, którzy najczęściej mają coś wspólnego z walką. O ile np. Ania Lewandowska trenowała karate, to o tyle Ewa Chodakowska mogłaby nie mieć czego szukać w naszej klatce. Jak 10 lat temu sięgaliśmy po mariusza Pudzianowskiego, to też wszystko było śmieszne, był freak fighterem, a dzisiaj jest pełnoprawnym zawodnikiem MMA, który pokonał Pawła Nastulę. Co jakiś czas sięgamy po taką „gimbazę”, bo niektórzy nasi fani mają już takie wąsy jak ja. Są z nami 15 lat i jeżeli nie będziemy sięgać po młodych ludzi, to za chwilę ta dyscyplina umrze śmiercią naturalną. Dlatego sięganie po Popka, jest dla nas takim zabiegiem przyszłościowym. Jak mówi Popek „To nieprawda, że słucha mnie wyłącznie sporo 14 latek, bo za nimi idzie też sporo 12 latek” i my te wszystkie 12 oraz 14-latki zapraszamy na galę.

Takie kolejne Popki się rodzą. W erze mediów społecznościowych, każdego roku wyłaniają się kolejne setki, dziesiątki ciekawych ludzi. Dlatego ja nie mam obaw, że w pewnym momencie zabraknie nam zawodników. Wierzę tylko, że nie pojawi się przed nami nic bardziej elektryzującego niż gale MMA. Na razie jesteśmy absolutnie na topie, to jest to co teraz jest hot. Jeżeli chcesz zobaczyć prawdę, to idziesz na galę MMA.

Jak sam stwierdził, jest jednak pewna granica od której ta „prawda” może być dostępna dla młodego człowieka:

Ja sam mam syna i nie zabrałbym go teraz na swoją galę. Poczekam aż będzie miał 11/12 lat.

Podziel się ze znajomymi
  • 83
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
keyboard_warriorLamikoboyMichałZawodnik32moon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keyboard_warrior
Gość
keyboard_warrior
Offline

niech jeszcze powie czy odda w końcu pieniądze tym idiotom co im wierza i kupuja ich ksw.tv czy znowu będą pierdzielic o bebechach na komputerze.
sprzedali podobno w okolicach 75 tys PPV – przypominam, ze generalnie liczba „knajp” które zazwyczaj kupuja transmisje do klubu, pubu (gdzie taki koszt to nic) była w okolicach 90-110 tys. czyli spada jak cholera, zupełnie jak ich ogladalnosc w otwartym Polsacie z 4.5-6 mln za czasów debiutu pudziana do około miliona ostatnio, za 2 lata będą wystepowac na tv puls

Primo
Gość
Primo
Offline

To pewnie myla ci sami , co nie potrafia komputera wlaczyc/wylaczyc i nie dzialaja im wspaniale jakosciowo produkcje KSW . Tem poziom jest tak wygorowany , ze nawet kamery nie chca rejestrowac wydarzen z klatki i pozniej taki duren kupuje ppv , ale i tak nie obejrzy . Nie dla psa kielbasa . Zostaje jedynie ogladanie ufc , pod warunkiem , ze nie straszne ogladanie od dupy strony.

hit&run
Gość
hit&run
Offline

Poprawiam: „Ludzie mylą KSW z wrestlingiem ze względu na wysoką jakość produkcji oraz podobne reżyserowanie walk” %-)

Michal
Użytkownik
Michal
Offline

W jaki sposób ty widzisz reżyserowane walki w KSW?? No proszę cie …

K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Like za zdjęcie 🙂

K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Dlaczego Kawul robi się na Kopernika ?

moon
Gość
moon
Offline

Porównaj Kawula z 2013 roku a obecnie 🙂 Z wagi średniej do ciężkiej poszedł 🙂

K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Tak pytam, jakie są powody zapuszczenia włosów i noszenia opaski 🙂 Coś to daje na arenie międzynarodowych negocjacji o mistrzów EFC czy innych królów nokautu ? 🙂

Nandi Lukas
Gość
Nandi Lukas
Offline

Ninja Warjaaaa!!!stajl

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

12latki i 14 latki to już tak trochę pod pedofilię podchodzi 😀 😀

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

to taki żarcik w nawiązaniu do „zapraszania” 12 i 14 latek na gale. A swoją drogą nie da się ukryć, że muzyka Popka to taki moralny gwałt właśnie na tych wszystkich 10,12 i 14 latkach.

moon
Gość
moon
Offline

comment image

K. Witek
Editor
K. Witek
Offline

Śmieszek… MOON

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

Kawulski zaprasza was na galę 🙂