Marcin Tybura jednogłośnie przegrał z Werdumem po 5-rundowej wojnie w Sydney

19 Listopad 2017
Marcin Tybura jednogłośnie przegrał z Werdumem po 5-rundowej wojnie w Sydney

Najważniejszy pojedynek gali UFC FN 121 w Sydney i jednocześnie największy pojedynek w męskim MMA, właśnie dobiegł końca. O dziwo, starcie doszło do piątej rundy gdzie sędziowie niejednogłośnie wskazali Fabricio Werduma na jednogłośnego zwycięzcę w starciu z Marcinem Tyburą.

Runda 1.

Brazylijczyk szykował się do latającego kopnięcia ale zrezygnował. Tybura stopuje na kolano Fabricio i wchodzi boksem na niskie kopnięcie. Werdum posyła high kick na blok, Marcin posyła cios z „otwartej”. Fabricio kopie na korpus, Polak przypadkowo kopnął na krocze, akcja toczy się dalej. Fabricio coraz agresywniej atakuje w stójce i używa sporo kolan z klinczu, narzucając tempo. Tybura front kickiem, Werdum odpowiada tym samym w powietrze. Fabricio rzuca się po nogę i zachodzi za plecy w stójce. Przyciska do klatki i szuka kolana na głowę. Wow, cóż za zmiana pozycji po tym jak „Vai Cavalo” wskoczył za plecy a Polak wybił go ciałem do góry i wskoczył z kolei za oponenta, który od razu przeszedł do chwytu pod kimurę. Polak odrzucił rywala na ziemię.

Runda 2.

Werdum wszedł ciosami, Tybura „śmignął” high kickiem na głowę oponenta, który blokuje. Latające kolano o włos minęło głowę Polaka. Low kick na tył nogi Fabricio, który odpowiada „middle kickiem”. Marcin trafił kopnięciem na głowę, Fabricio pokazuje iż nie został zraniony. Tybura poprawił czym na pewno zwrócił uwagę Brazylijczyka i frontalne na korpus. Fabricio nie idzie już tak do przodu z atakami. Zepchnięty Marcin sklinczował, obrócił i rozerwał natychmiast. Bolesny front na kolano Fabricio, który chce odpowiedzieć tym samym. Obrotówka od Fabricio w powietrze. Brazylijczyk napiera seriami.

Runda 3.

Brazylijczyk atakuje wysokimi kopnięciami, obaj odczuwają już uciekający czas. Paskudne kopnięcie na kolano Werduma i front! Obaj kopią na blok przy głowie. Polak był bliski obalenia i podbródkowy, aż głowa Werduma odskoczyła. Sierp sponad głowy Marcina, który stoi twarzą w twarz z Brazylijczykiem. Trzeba uważać na jego latające kolana. Fabricio napiera nieustannym boksem i szuka kolan z klinczu. Werdum nie chce ryzykować wejścia, po Polak łapie rękę pod kimurę.

Runda  4.

Brazylijczyk odważnie napiera boksem. Świetny middle kick, ale sędzia twierdzi iż Polak kopnął za nisko. Fabricio chce kontynuować od razu, Marcin łapie go na przeproście. Rywal dąży do obalenia i przyciska go do klatki. Rozerwanie… i front na kolano Werduma. Fabricio wszedł w tempo i obalił do półgardy, skąd uderza łokciami i młotkowymi. Brazylijczyk pracuje nad jej przejściem i do bocznej. Ufff, udało się uciec Polakowi, który poszedł za ciosem i atakuje bardzo odważnie. Wchodzi w nogi i obala, z czego Fabricio natychmiast próbuje flagowej gilotyny i gdy syrena kończy, Werdum wciąż przetrzymuje.

Runda 5.

Werdum przeprosił, ale i tak został skarcony celnym high kickiem. Sędzia przerywa, bo rozwiązała się rękawica Brazylijczyka. Polak atakuje  ciosami i zranił wysokim kopnięciem Werduma, po czym schylił się pod back fistem. Front na kolano i high kick! Kolejny po middle kicku Werduma. Brazylijczyk atakuje w furii bokserskiej, Marcin sprawnie odchodzi na bok. Obaj poszli mocno w wymiany ciosów na sam koniec walki.

Po wszystkim sędziowie ocenili 50-45, 50-45, 49-46 na korzyść Brazylijczyka, który pochwalił styl Tybury.

Hej, co słychać Sydney. Kocham ten kraj, wszyscy tutaj są szczęśliwi. Tybura, gratuluję ci kariery bo masz jeszcze długie osiągnięcia przed sobą, ja mam jeszcze 4 lata (śmiech). Mam w domu pas, ale czeka mnie zdobycie kolejnego. Wszystkie walki w UFC są ciężkiej gdzie 1 cios może zakończyć pojedynek.