Marcin Wrzosek kontra Roman Szymański na KSW 41 w Katowicach

06 Listopad 2017
Marcin Wrzosek kontra Roman Szymański na KSW 41 w Katowicach

Zgodnie z przewidywaniami fanów, którzy od wielu tygodni byli trzymani w napięciu, dzisiaj ogłoszono starcie byłego mistrza KSW Marcina Wrzoska (12-4) z byłym mistrzem FEN Romanem Szymańskim (10-3), którzy zmierzą się na gali z numerem 41, pod koniec roku w Katowicach. Ten pojedynek z całą pewnością zagwarantuje drugiemu z nich walkę o pas w przypadku wygranej, a czy tak samo przysłuży się reprezentantowi Łodzi?

„Polish Zombie” jest świeżo po utracie mistrzowskiego tytułu, który przepadł mu na rzecz Klebera Koike. Zapytany przez nasz portal o kondycję zdrowotną przyznał chwilę po walce, że trapiła go poważna kontuzja ale jednocześnie wyraził chęć jak najszybszego odzyskania królewskiego tronu wagi 66 kg.

Teraz, o to miano ponownie powalczy Artur Sowiński, który już raz pokonał Klebera. Biorąc pod uwagę okoliczności, miejsca i datę tego wydarzenia oraz fakt, że cała czwórka zawalczy na tej samej karcie, to nie przypadek iż włodarze zdecydowali się na takie posunięcie. Przy odpowiednim rozwoju scenariusza, Katowice mogą być świadkiem sporej dawki emocji a jak wiemy, KSW uwielbia życiowe nowele.

Na pewno bliżej pasa powinien być Szymański, który póki co szturmem przechodzi przez szeregi nowego pracodawcy, tocząc dwukrotnie ekscytujące boje, które zwyciężył przez poddanie na 2 sekundy przed końcem i jednogłośną decyzję. Jak podkreślał wielokrotnie w wywiadach, nie miał problemu z tym, aby to „Kornik” był przed nim w kolejce do mistrzowskiej walki, ale jeżeli wygrać z Wrzoskiem, to ze 100% przekonaniem będzie kolejnym pretendentem.

UPDATE: Poniżej zaległy wywiad z Romanem Szymańskim, nakręcony na FEN 19 a więc jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem starcia z Marcinem Wrzoskiem na KSW 41. Ze względu na okoliczności (news McSweeney/Silva), materiał ukazał się ze sporym opóźnieniem.

Komentarze

 • Tomaso

  Świetna decyzja, właśnie na tą walkę liczyłem najbardziej. Jak dla mnie KSW 41 zapowiada się dużo ciekawiej niż KSW 40, ciekawe co będzie dalej.

 • Robi

  Super zestawienie. Jaram sie na tą walkę xd

 • moon

  Dobra walka

 • Zawodnik32

  Jedno z bardziej logicznych zestawień. Wygrana Romka przepustką do pasa, wygrana Wrzoska nie koniecznie

 • Bolo78

  Romek go zrobi,moze latwo nie bedzie ale go zrobi.. bardzo fajnie nareszcie sport w KSW!!!

 • Boruta

  Zgadzam się z przedmówcami.

 • Damian Stasiak

  zrób live z romkiem szymańskim . oglądałem kilka waszych wywiadów wojtek i mega się was słucha
  pozdrawiam

  • W. Mrozowski

   Mam wywiad zaległy z Romkiem. Zaraz go zrobię, zapomniałem o nim.

   • Damian Stasiak

    czekam

    • W. Mrozowski

     Już jest w tym samym temacie jako update.

 • keyboard_warrior

  ja tam zdecydowanie optuje za opcja live tomek drwal plus norman parke a potem jeszcze tych dwóch panow